Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 441 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Przepraszanka polska 2018-a. Marcowa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dzisiejszych czasach ciężko być uczciwym człowiekiem, a jeszcze ciężej Polakiem.

Program dla przeciętnego Polaka ma tytuł "Przepraszanka".

8:00 - 10:00- program dla dzieci "Telaviw-ranek"a w nim przepraszamy Żydów, za wszystko od X w. Co prawda wtedy ich tu jeszcze nie było, ale gdyby byli to byśmy ich pewnie "prześladowali" a takie "gdyby" to w semickim języku brzmi prawie jak: "tak było" więc trzeba przeprosić!

10:00 -11:00 - program katolicki "Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina", przepraszamy Watykan i biskupów bośmy grzeszni i niegodni w dwójnasób: jako ludzie a dodatkowo bośmy Polacy.

11:00- 12:00 - audycja "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" naszych okupantów, którzy tak jakoś niechcący wymordowali miliony Polaków ale bądźmy obiektywni, to Polacy sieją zgorszenie domagając się zadośćuczynień (jak śmią ?!) gdy inni już o wszystkim tym zapomnieli i budują nową wspaniałą przyszłość.

12:00- 12:30 - przerwa na obiad. Jemy najtańsze żarcie z zachodnich supermarketów. Trują nas, ale tylko na tyle zasługujemy za nasze przewiny, grzechy, nałogi i wady (wiadomo - Polacy! u innych nacji w ogóle takich rzeczy nie znajdziesz, no skąd?!, jeśli coś takiego twierdzisz to znaczy, że jesteś zakompleksionym  polaczkiem).

13:00- 13:30 - sjesta, cichutko przemilczamy o niegodziwościach innych krajów żeby nie urazić ich wrażliwej niepamięci.
Jeszcze taka Merkel dowiedziałaby się, że naziści to Niemcy a prezydent Fracji Macron, że rząd Vichy kolaborował z nimi. Apopleksja gotowa i znowu wstyd na całą Europę!

13:30 - 14:00 - z cyklu "Przegląd historii"- szukamy kogo jeszcze powinniśmy przeprosić

14:00 - 14:20 - film dokumentalny "Anglofranca" w którym przepraszamy Francję i Wielką Brytanię, że ośmielamy się przypominać ich zdradę w 1939 r i później w Jałcie i Teheranie. Przecież pozwalają nam pracować u siebie na zmywaku! Polacy to naprawdę niewdzięcznicy!

14:20 - 14:30 - serial "Czesi na peryferiach", przepraszamy Czechów za Zaolzie i 1968 r. bo przecież Czesi to bardzo mądry naród i zawsze byli od nas rozumniejsi. Co prawda stracili okazję wybicia się na niepodległość kłócąć się między sobą w czasie wojen husyckich, stracili honor poddając się bez walki w 1938 roku, ale za to mają Pragę i piwo!

14:30 - 15:00 - reportaż "Nasi kochani okupanci" czyli  chwalimy swoich zaborców bo przynieśli cywilizację do Polski i mieli tak wspaniałe państwa w porównaniu z anarchizującą Polską, że dziś nie istnieją (ale nawet nie isniejąc są 100 razy lepsi od Polski).

15:00 - 18:00 - telenowela "We Wspólnej Unii" gdzie przepraszamy współczesne Niemcy i Francję za "brak solidarności europejskiej", "niechęc do kooperacji" i "łamanie europejskich wartości". Przecież mamy być ich parobkami, nie wolno nam dbać o własne interesy, takie były warunki wejścia do Unii Europejskiej a my ich nie wypełniamy! Wstyd!

18:00- 19:00 - dobranocka "Polska i Niedźwiedź" czyli przepraszamy Rosjan, że bezczenie ośmielamy się mieć własne zdanie w sprawie Nord Steam 2 i jeszcze za to, że w 1610 roku rządziliśmy Rosją a to wielki grzech! Takiego grzechu nie udało się popełnić ani Napoleonowi, ani Hitlerowi. Pomimo, że Rosja okupowała nas o wiele częściej, należy im to wybaczyć, musimy zrozumieć rosyjską duszę! Musimy! A za swoje grzechy bić się do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tak jak "russkij sałdat". W ciągłym przepraszaniu Rosjan nie należy się poddawać!

19:00- 19:30- kolacja. Jedząc, przepraszamy w myślach Indian w Indiach, za to że nasi przodkowie Ariowie, jakieś 3-4 tys. lat temu, wprowadzili im system kastowy. Pozatym czujemy się winni bo my mamy jedzenie (trujące ale jednak) a w Indiach ludzie głodują.

19:30- 21:00- dziennik "Wiadomości". Czas najwyższej oglądalności rezerwujemy na przepraszanie  USA, że nie dość szybko wypełniamy ich polecenia i że kupujemy ich złom jedynie za 2 razy wyższą cenę (a nie za 3 razy) oraz, że nie konsultujemy się z ich ulubionym przyjacielem Izraelem. "We are the guilty, my friends i szalom".

21:00 - 22:00 - przepraszamy wszystkich pozostałych, na przykład Eskimosów, że 12 tys. lat temu lądolód cofnął się z terenów Polski przez co imperium eskimoskie znacznie się pomniejszyło a fok ubyło.

22:00 - 22:11 - z czystym sumieniem, że przeprosiliśmy wszystkich idziemy spać. Nagle z paniką w oczach wyskakujemy z łóżka. O kurcze! Zapomnieliśmy przeprosić kromanionczyków za ich wyginięcie!

Natchnienia:

Teleranek - https://pl.wikipedia.org/wiki/Teleranek
Wypowiedź biskupów z 1965 r.-https://pl.wikipedia.org/wiki/Or%C4%99dzie_biskup%C3%B3w_polskich_do_biskup%C3%B3w_niemieckich
Żywność w Polsce gorsza niż w Europie zachodniej. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podwojne-standardy-produkcji-zywnosci-w-ue-gorsza-jakosc/9cs7xky
Sankcje UE wobec Polski 2017/18. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1732318,1,komisja-europejska-uruchamia-wobec-polski-artykul-7-traktatu-o-ue.read
Zdrada Zachodu. https://en.wikipedia.org/wiki/Western_betrayal
Czesi. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_husyckie, "Szpital na peryferiach" https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_na_peryferiach
Tadek Żeleński-Boy."Nasi okupanci".
Telenowela "Na Wspólnej"odc. 51 355.
Bajka rosyjska "Masza i Niedźwiedź". https://pl.wikipedia.org/wiki/Masza_i_Nied%C5%BAwied%C5%BA
Queen. Pioseneczka "We are the champions".
 

KOMENTARZE

  • AUTOR
    Najlepsza "przepraszanke" prezentuje Marek Misko w swietnym spocie "Respect Us". Mozna obejrzec na stronie wPrawo.pl.
  • @Nibiru 19:07:14
    Duda Szambonurek? Duda praktycznie już nie wychodzi z żydowskiego tyłka, pogrążył się w żydowskim szambie do dna. Polski rząd i rezydent wchodzą żydom bez mydła a żydzi nadal plują na Polskę. Czy jest jakaś granica upodlenia, którą by PiS nie poddał Polaków i Polski? Ocalony z Holokaustu Abraham Segal zostanie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Oni nas kopią bo chcą nas wydoić a my im medale. Ten gest jest skrajnie nieodpowiedzialny, służalczy i głupi. Nie wzbudzi szacunku lecz pogardę i nową falę żądań. Inne Bardzo Ważne Gesty: 100 mln na renowację cmentarzy żydowskich, kolejne mln na budowę muzeum getta, na budowę muzeum chasydów, niezwykle łatwe wydanie, rekordowej liczby paszportów (3530 ambasadę PL w TelAwivie w 2017r. Nie ma dnia, żeby nie pisano o żydach. Zastanawiam się, czy ja żyję w Polsce, czy już w żydowskiej kolonii. Skąd to wzmożenie? Otwieram lodówkę i wyskakuje z niej żyd przeklinający Polaków. Żydami jesteście? Ilu was jest? A może jakiś order dla Mela Brooksa? W filmach o tematyce wojennej przedstawia Polaków bardzo pozytywnie, w przeciwieństwie do fetowanego u nas Spielberga w "Liście Schindlera".
  • @morgan 21:33:52
    https://youtu.be/Q8I-M9pal4M

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031