Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 488 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Przepraszanka polska 2018-a. Marcowa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dzisiejszych czasach ciężko być uczciwym człowiekiem, a jeszcze ciężej Polakiem.

Program dla przeciętnego Polaka ma tytuł "Przepraszanka".

8:00 - 10:00- program dla dzieci "Telaviw-ranek"a w nim przepraszamy Żydów, za wszystko od X w. Co prawda wtedy ich tu jeszcze nie było, ale gdyby byli to byśmy ich pewnie "prześladowali" a takie "gdyby" to w semickim języku brzmi prawie jak: "tak było" więc trzeba przeprosić!

10:00 -11:00 - program katolicki "Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina", przepraszamy Watykan i biskupów bośmy grzeszni i niegodni w dwójnasób: jako ludzie a dodatkowo bośmy Polacy.

11:00- 12:00 - audycja "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" naszych okupantów, którzy tak jakoś niechcący wymordowali miliony Polaków ale bądźmy obiektywni, to Polacy sieją zgorszenie domagając się zadośćuczynień (jak śmią ?!) gdy inni już o wszystkim tym zapomnieli i budują nową wspaniałą przyszłość.

12:00- 12:30 - przerwa na obiad. Jemy najtańsze żarcie z zachodnich supermarketów. Trują nas, ale tylko na tyle zasługujemy za nasze przewiny, grzechy, nałogi i wady (wiadomo - Polacy! u innych nacji w ogóle takich rzeczy nie znajdziesz, no skąd?!, jeśli coś takiego twierdzisz to znaczy, że jesteś zakompleksionym  polaczkiem).

13:00- 13:30 - sjesta, cichutko przemilczamy o niegodziwościach innych krajów żeby nie urazić ich wrażliwej niepamięci.
Jeszcze taka Merkel dowiedziałaby się, że naziści to Niemcy a prezydent Fracji Macron, że rząd Vichy kolaborował z nimi. Apopleksja gotowa i znowu wstyd na całą Europę!

13:30 - 14:00 - z cyklu "Przegląd historii"- szukamy kogo jeszcze powinniśmy przeprosić

14:00 - 14:20 - film dokumentalny "Anglofranca" w którym przepraszamy Francję i Wielką Brytanię, że ośmielamy się przypominać ich zdradę w 1939 r i później w Jałcie i Teheranie. Przecież pozwalają nam pracować u siebie na zmywaku! Polacy to naprawdę niewdzięcznicy!

14:20 - 14:30 - serial "Czesi na peryferiach", przepraszamy Czechów za Zaolzie i 1968 r. bo przecież Czesi to bardzo mądry naród i zawsze byli od nas rozumniejsi. Co prawda stracili okazję wybicia się na niepodległość kłócąć się między sobą w czasie wojen husyckich, stracili honor poddając się bez walki w 1938 roku, ale za to mają Pragę i piwo!

14:30 - 15:00 - reportaż "Nasi kochani okupanci" czyli  chwalimy swoich zaborców bo przynieśli cywilizację do Polski i mieli tak wspaniałe państwa w porównaniu z anarchizującą Polską, że dziś nie istnieją (ale nawet nie isniejąc są 100 razy lepsi od Polski).

15:00 - 18:00 - telenowela "We Wspólnej Unii" gdzie przepraszamy współczesne Niemcy i Francję za "brak solidarności europejskiej", "niechęc do kooperacji" i "łamanie europejskich wartości". Przecież mamy być ich parobkami, nie wolno nam dbać o własne interesy, takie były warunki wejścia do Unii Europejskiej a my ich nie wypełniamy! Wstyd!

18:00- 19:00 - dobranocka "Polska i Niedźwiedź" czyli przepraszamy Rosjan, że bezczenie ośmielamy się mieć własne zdanie w sprawie Nord Steam 2 i jeszcze za to, że w 1610 roku rządziliśmy Rosją a to wielki grzech! Takiego grzechu nie udało się popełnić ani Napoleonowi, ani Hitlerowi. Pomimo, że Rosja okupowała nas o wiele częściej, należy im to wybaczyć, musimy zrozumieć rosyjską duszę! Musimy! A za swoje grzechy bić się do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tak jak "russkij sałdat". W ciągłym przepraszaniu Rosjan nie należy się poddawać!

19:00- 19:30- kolacja. Jedząc, przepraszamy w myślach Indian w Indiach, za to że nasi przodkowie Ariowie, jakieś 3-4 tys. lat temu, wprowadzili im system kastowy. Pozatym czujemy się winni bo my mamy jedzenie (trujące ale jednak) a w Indiach ludzie głodują.

19:30- 21:00- dziennik "Wiadomości". Czas najwyższej oglądalności rezerwujemy na przepraszanie  USA, że nie dość szybko wypełniamy ich polecenia i że kupujemy ich złom jedynie za 2 razy wyższą cenę (a nie za 3 razy) oraz, że nie konsultujemy się z ich ulubionym przyjacielem Izraelem. "We are the guilty, my friends i szalom".

21:00 - 22:00 - przepraszamy wszystkich pozostałych, na przykład Eskimosów, że 12 tys. lat temu lądolód cofnął się z terenów Polski przez co imperium eskimoskie znacznie się pomniejszyło a fok ubyło.

22:00 - 22:11 - z czystym sumieniem, że przeprosiliśmy wszystkich idziemy spać. Nagle z paniką w oczach wyskakujemy z łóżka. O kurcze! Zapomnieliśmy przeprosić kromanionczyków za ich wyginięcie!

Natchnienia:

Teleranek - https://pl.wikipedia.org/wiki/Teleranek
Wypowiedź biskupów z 1965 r.-https://pl.wikipedia.org/wiki/Or%C4%99dzie_biskup%C3%B3w_polskich_do_biskup%C3%B3w_niemieckich
Żywność w Polsce gorsza niż w Europie zachodniej. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/podwojne-standardy-produkcji-zywnosci-w-ue-gorsza-jakosc/9cs7xky
Sankcje UE wobec Polski 2017/18. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1732318,1,komisja-europejska-uruchamia-wobec-polski-artykul-7-traktatu-o-ue.read
Zdrada Zachodu. https://en.wikipedia.org/wiki/Western_betrayal
Czesi. https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_husyckie, "Szpital na peryferiach" https://pl.wikipedia.org/wiki/Szpital_na_peryferiach
Tadek Żeleński-Boy."Nasi okupanci".
Telenowela "Na Wspólnej"odc. 51 355.
Bajka rosyjska "Masza i Niedźwiedź". https://pl.wikipedia.org/wiki/Masza_i_Nied%C5%BAwied%C5%BA
Queen. Pioseneczka "We are the champions".
 

KOMENTARZE

  • AUTOR
    Najlepsza "przepraszanke" prezentuje Marek Misko w swietnym spocie "Respect Us". Mozna obejrzec na stronie wPrawo.pl.
  • @Nibiru 19:07:14
    Duda Szambonurek? Duda praktycznie już nie wychodzi z żydowskiego tyłka, pogrążył się w żydowskim szambie do dna. Polski rząd i rezydent wchodzą żydom bez mydła a żydzi nadal plują na Polskę. Czy jest jakaś granica upodlenia, którą by PiS nie poddał Polaków i Polski? Ocalony z Holokaustu Abraham Segal zostanie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Oni nas kopią bo chcą nas wydoić a my im medale. Ten gest jest skrajnie nieodpowiedzialny, służalczy i głupi. Nie wzbudzi szacunku lecz pogardę i nową falę żądań. Inne Bardzo Ważne Gesty: 100 mln na renowację cmentarzy żydowskich, kolejne mln na budowę muzeum getta, na budowę muzeum chasydów, niezwykle łatwe wydanie, rekordowej liczby paszportów (3530 ambasadę PL w TelAwivie w 2017r. Nie ma dnia, żeby nie pisano o żydach. Zastanawiam się, czy ja żyję w Polsce, czy już w żydowskiej kolonii. Skąd to wzmożenie? Otwieram lodówkę i wyskakuje z niej żyd przeklinający Polaków. Żydami jesteście? Ilu was jest? A może jakiś order dla Mela Brooksa? W filmach o tematyce wojennej przedstawia Polaków bardzo pozytywnie, w przeciwieństwie do fetowanego u nas Spielberga w "Liście Schindlera".
  • @morgan 21:33:52
    https://youtu.be/Q8I-M9pal4M

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031