Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 488 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

27:1. Taktyczna klęska. Strategiczne zwycięstwo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastrzegam, że o jakąś strategiczną myśl tutaj PiS-u nie podejrzewam. Po prostu wyszło przypadkiem.

Nie śledziłem całej tej szopki zwanej "wybory na przewodniczącego Rady Europejskiej".

Raczej, gdy inni byli przejęci tym przedstawieniem, z lekka rozglądałem się czy nie chcą nam pod jej przykryciem przepchnąć jakiejś kolejnej "dobrej ustawy" typu "wzmożona inwigilacja" czy "ograniczanie wolności", "podniesienie podatków" czy "sprzedać, wyciąć, zniszczyć".

Nie znalazłem takich działań (może zbyt pobieżnie szukałem, może zbyt dobrze ukryli...) więc wróciłem do głównego Aktu.

Głównych artykułów na ten temat nie ma chyba sensu czytać. Najlepsze są komentarze.

I one przekonały mnie, że ta "klęska" niekoniecznie jest klęską.

1. "Wy macie zasady, my fundusze strukturalne"(przypisywane prezydentowi Francji Francois Hollande) - p. Szydło sprowokowała zachodnioeuropejczyka do pokazania jego prawdziwego myślenia o Polakach.

Polacy to parobcy Europy.Warto to zapamiętać. A jak zapyta dlaczego tak myślisz? Zacytować pana prezydenta

(2 zł dam, że będzie się próbował z tego wykręcić jak tylko uświadomi sobie jaką gafę palnął).

2. Węgry głosowały przeciw Polsce- "a prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", widać zawsze trzeba być czujnym, chroń nas od przyjaciół, z wrogami sobie poradzimy. Chyba, że stoi za tym jakaś wyższa myśl...

3. UE trzeszczy w szwach. Jeśli nastąpi kryzys, kraje Zachodu zrzucą winę na Tuska. A Tusk to Polak

    W ten sposób, przez skojarzenie, Polacy staną się chłopcami do bicia. A że występują w każdym kraju... Rządy tych krajów w czasie kryzysu (który wcześniej czy później wybuchnie), zaczną na Polaków zrzucać winę (za bezrobocie, za bijatyki, pijatyki) a pospólstwo to podchwyci. Ino patrzeć jak emigranci z podbity okiem zaczną wracać do kraju i zaczną siać niepokoje bo przecież temu, że musieli porzucić ciepłe posadki na Zachodzie, winien jest obecny rząd.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Głosowanie było taktycznym zwycięstwem "Euro-entuzjastów" / Kadencja Tuska kończy się 30 maja

  Wybory prezydenckie we Francji w 2017 roku zostaną przeprowadzone w dwóch turach; pierwsza odbędzie się 23 kwietnia (niedziela), druga zaś będzie miała miejsce dwa tygodnie później, 7 maja 2017.

  Mandat urzędującego prezydenta Francois Hollande wygasa 15 maja 2017 o północy.

  OD 16 MAJA PREZYDENTEM FRANCJI MOŻE BYĆ EURO-SCEPTYK
  Będziemy mieli Tuska z poparciem Niemiec, bez poparcia Francji?
 • Autor
  Jak widać z tekstu, nie czyta pan info na dobrych portalach, gdzie napisano, że tusk jest niemieckim żydem i jego rodzina przyjechała do Polski w latach siedemdziesiątych! Tusk uczył się języka polskiego a jego matka i siostra nie mówią po polsku!!! Był to kandydat makreli na pierwszą pólkadencję i na drugą też, co wykazał Naczelnik Państwa, realizując akcję nie popierania zdrajcy, złodzieja, nieudacznika i miernego polityka, czo pokazao 7 lat jego
  "nieżondów" w Polsce!!! POLSKI RZĄD nie mógł poprzeć kandydata, któremu grożą zarzuty prokuratorskie za przestępstwa urzędnicze i politykę niszczenia Polski i naszej gospodarki, vide rozwalenie stoczni, za co ten palant dostał medal w Niemczech!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031