Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 488 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Roszczenia Żydów? Rościjmy sami!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z niektórymi nie da się normalnie rozmawiać, wtedy trzeba przejść na ich język i ... pokonać. Tertium non datur.

W 1764 roku został zlikwidowano Sejm Czterech Ziem (samorząd żydowski, rok powołania 1580) gdyż nie potrafił skutecznie zbierać podatków od Żydów.
Z powyższego faktu wynika, że Żydzi unikali płacenia podatków w I Rzeczypowspolitej przez ok. 200 lat.
W związku z powyższym, Polska zwraca się do Izraela i do Światowego Kongresu Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) o zapłacenie 100 mld $ zaległych podatków (dane szacunkowe, bez uwzględniania odsetek).

Po zapłaceniu, kwota ta zostanie proporcjonalnie rozdzielona między członków I Rzeczypospolitej czyli:
Polskę, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Łotwę i Estonię.

Ponadto Polska zwraca się do Światowego Kongresu Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) o zadośćuczynienie za brak pomocy Żydom-obywatelom Polski, w czasie II Wojny Światowej (np. na brak reakcji na raporty Karskiego i Pileckiego), co spowodowało niepotrzebne ofiary i cierpienia psychiczne a także straty materialne wśród społeczności żydowskiej.

Szacowana kwota zadośćuczynienia to 50 mld $.

Kwotę 150 mld $ należy przesłać do Polski.  Proporcje zapłaty między Izraelem i  Światowym Kongresem Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) rozwiążą wyżej wspomniane organizacje między sobą.

Z powodu niepełnych danych, kwoty roszczeń mogą ulec zmianom (raczej mogą być podwyższone) wraz z pojawianiem się dokładniejszych źródeł historycznych.

KOMENTARZE

 • ----- NIEPRAWDOPODOBNE !!
  ---wczoraj przemknęła mi taka myśl ! zacząć domagać się od żydów odszkodowań ZA CAŁE ZŁO / WYMIENIĆ ROSZCZENIA / zamieszkanie za darmo na terenach RZECZPOSPOLITEJ , MORDY UB odszkodowania dla rodzin itd. Jak widać powodów do roszczeń znajdzie się sporo.

  Ta moja wczorajsza myśl !! dzisiaj wyartykułowana przez Autora : NIE JEST PRZYPADKOWA !!
 • @ninanonimowa 21:04:10
  Niedojdy wmawiają nam że są mędrcami . Ave . http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust
 • @Autor
  Bardzo słuszny wpis. Mam pytanie: czy to poszło do jakiegokolwiek polityka czy to tylko groźne kiwanie palcem w bucie na dość elitarnym (czytaj: wąskim w odbiorze) Neonie?
 • A odszkodowanie za żydowskie wsparcie agresji z dn. 17 września 1939 r.
  na ile należy wycenić ? A zbrodnia katyńska dokonana żydowskimi rękami i w żydowskim interesie ? A pomoc w organizacji wywózek - żydzi byli tu szczególnie z jakich względów gorliwi ? A ile należy się za powojenne zgnojenie Polski przez żydowskie UB i czy odszkodowania należą się od tych co po służbie w tej zbrodniczej organizacji uciekli do Izraela czy może nowojorskie żydostwo za nich zapłaci ?
 • @Basior 14:17:13
  ten post to takie pierwsze, zgrubne spostrzeżenie, luźne dywagacje v.1.0. Ale już widzę z komentarzy (@ninanonimowa, @Drab61-dzięki za zwrócenie uwagi), że można go ulepszyć dodając temat zadośćuczynienia za lata 1939-1989 r.-o tym nie pomyślałem.

  Polityka (posła, senatora czy innego) na razie nie próbowałem zainteresować chociaż o tym myślę (w końcu napisanie emaila to niby nic trudnego a adres email można znaleźć w internecie). Nawet nie zacząłem jeszcze uprawiać "partyzantki" czyli nie wrzucam tego spostrzeżenia w komentarze pod artykuły na portalach g(ł)ównego nurtu (np. onet, wp itd.) chociaż myślę, że większa akcja w tym stylu mogłaby odnieść jakiś skutek.
 • @kowalskijan584 19:51:22
  Brawo za inicjatywę! Może dalsze takie działania wpłyną na odkłamywanie i szersze poruszanie tematu. O ile politycy, tzw. prawicowi, odnajdą jaja...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031