Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 268 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Roszczenia Żydów? Rościjmy sami!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z niektórymi nie da się normalnie rozmawiać, wtedy trzeba przejść na ich język i ... pokonać. Tertium non datur.

W 1764 roku został zlikwidowano Sejm Czterech Ziem (samorząd żydowski, rok powołania 1580) gdyż nie potrafił skutecznie zbierać podatków od Żydów.
Z powyższego faktu wynika, że Żydzi unikali płacenia podatków w I Rzeczypowspolitej przez ok. 200 lat.
W związku z powyższym, Polska zwraca się do Izraela i do Światowego Kongresu Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) o zapłacenie 100 mld $ zaległych podatków (dane szacunkowe, bez uwzględniania odsetek).

Po zapłaceniu, kwota ta zostanie proporcjonalnie rozdzielona między członków I Rzeczypospolitej czyli:
Polskę, Litwę, Białoruś, Ukrainę, Łotwę i Estonię.

Ponadto Polska zwraca się do Światowego Kongresu Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) o zadośćuczynienie za brak pomocy Żydom-obywatelom Polski, w czasie II Wojny Światowej (np. na brak reakcji na raporty Karskiego i Pileckiego), co spowodowało niepotrzebne ofiary i cierpienia psychiczne a także straty materialne wśród społeczności żydowskiej.

Szacowana kwota zadośćuczynienia to 50 mld $.

Kwotę 150 mld $ należy przesłać do Polski.  Proporcje zapłaty między Izraelem i  Światowym Kongresem Żydów (siedziba USA, Nowy Jork) rozwiążą wyżej wspomniane organizacje między sobą.

Z powodu niepełnych danych, kwoty roszczeń mogą ulec zmianom (raczej mogą być podwyższone) wraz z pojawianiem się dokładniejszych źródeł historycznych.

KOMENTARZE

 • ----- NIEPRAWDOPODOBNE !!
  ---wczoraj przemknęła mi taka myśl ! zacząć domagać się od żydów odszkodowań ZA CAŁE ZŁO / WYMIENIĆ ROSZCZENIA / zamieszkanie za darmo na terenach RZECZPOSPOLITEJ , MORDY UB odszkodowania dla rodzin itd. Jak widać powodów do roszczeń znajdzie się sporo.

  Ta moja wczorajsza myśl !! dzisiaj wyartykułowana przez Autora : NIE JEST PRZYPADKOWA !!
 • @ninanonimowa 21:04:10
  Niedojdy wmawiają nam że są mędrcami . Ave . http://zygumntbalas.neon24.pl/post/109965,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust
 • @Autor
  Bardzo słuszny wpis. Mam pytanie: czy to poszło do jakiegokolwiek polityka czy to tylko groźne kiwanie palcem w bucie na dość elitarnym (czytaj: wąskim w odbiorze) Neonie?
 • A odszkodowanie za żydowskie wsparcie agresji z dn. 17 września 1939 r.
  na ile należy wycenić ? A zbrodnia katyńska dokonana żydowskimi rękami i w żydowskim interesie ? A pomoc w organizacji wywózek - żydzi byli tu szczególnie z jakich względów gorliwi ? A ile należy się za powojenne zgnojenie Polski przez żydowskie UB i czy odszkodowania należą się od tych co po służbie w tej zbrodniczej organizacji uciekli do Izraela czy może nowojorskie żydostwo za nich zapłaci ?
 • @Basior 14:17:13
  ten post to takie pierwsze, zgrubne spostrzeżenie, luźne dywagacje v.1.0. Ale już widzę z komentarzy (@ninanonimowa, @Drab61-dzięki za zwrócenie uwagi), że można go ulepszyć dodając temat zadośćuczynienia za lata 1939-1989 r.-o tym nie pomyślałem.

  Polityka (posła, senatora czy innego) na razie nie próbowałem zainteresować chociaż o tym myślę (w końcu napisanie emaila to niby nic trudnego a adres email można znaleźć w internecie). Nawet nie zacząłem jeszcze uprawiać "partyzantki" czyli nie wrzucam tego spostrzeżenia w komentarze pod artykuły na portalach g(ł)ównego nurtu (np. onet, wp itd.) chociaż myślę, że większa akcja w tym stylu mogłaby odnieść jakiś skutek.
 • @kowalskijan584 19:51:22
  Brawo za inicjatywę! Może dalsze takie działania wpłyną na odkłamywanie i szersze poruszanie tematu. O ile politycy, tzw. prawicowi, odnajdą jaja...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930