Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 441 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Można głosować inaczej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach chociaż paradoksalnie sam do wyborów nie pójdę.

No cóż, przespałem sprawę. Ponieważ w dniu wyborów będę poza miejscem zamieszkania nie postarałem się na czas o zaświadczenie o prawie do głosowania w dowolnym obwodzie.

Cóż, jestem człowiekiem więc jestem niedoskonały ...  czasem coś sam spieprzę, no i tu mi się przytrafiło.

Ale gdyby nie moje niedoskonałości, głosowałbym.

Oczywiście głosowanie na obecny układ magdalenkowy nie ma sensu. PO, PiS, SLD, TR, PJN oraz ich nowe odpowiedniki typu Nowoczesna, Zjednoczona Lewica to jedna hołota.

Można natomiast głosować inaczej.

Wbrew obiegowym opiniom pana Korwina Mikke, Wybory mają wiele zalet niekoniecznie związanych z bezpośrednim wynikiem.

1. Oddając "głos stracony"

czyli oddając głos na ludzi nowych, nieznanch, którzy z założenia nie mają zwyciężyć, zachęcasz ich do dalszej pracy społecznej. "Myślałem, że dostanę 1 głos, a dostałem 100, ludzie jednak zauważają że coś robię".

 2. Oddając "głos nieważny"

pokazujesz co sądzisz o systemie. A jak okaże się że 20% głosów lub więcej, jest nieważnych to PKW zostanie znowu oskarżona o fałszowanie wyborów.  Warto zrobić takie trzęsienie ziemii, czyż nie?

3. Prawie jak JOW-y.

Jest duża szansa, że można wprowadzić osobę którą znamy. Można głosować na znanego sobie człowieka.

90% obecnego Sejmu to posłowie wybrani większością głosów, tylko 10% to wybrańcy którzy dostali mniej głosów niż ich kontrkandydaci.

4. "Ja na pana głosowałem"

to może być mocny argument psychologiczny. Takiego gościa (posła) należy potem kontrolować, zmuszać do spotkań z wyborcami, zadawać pytania, tylko wtedy nie będzie jedynie "żołnierzem Partii". Może być "zmiękczony" bardziej niż żelazobeton partyjny który jest nam serwowany od lat.

 

Kilka powodów bardziej przyziemnych:

5. Idąc na Wybory chociaż przez kilkanaście minut nie będziesz ogłupiany przez telewizję. Mózg się naładuje pozytywnie.

6. Idąc na Wybory z rodziną spędzisz czas przyjemnie.

7. Lub odwrotnie, idąc na Wybory, odetchniesz na chwilę od rodziny.

Pozdrawiam Szanownych Wyborców

To My rządzimy.

KOMENTARZE

 • 5*
  Tylko Polak mógł tak wykombinować
 • Kto skasował mój post ?
  o swobodzie wyboru między żydem ( Kaczyński, Miller, Kopacz/Tusk, Korwin-Mikke, Petru, Zandberg ), banderowcem (Kukiz) a polityczną k..wą (PSL) ?
 • Pamiętajcie o tym o czym poniżej jutro przy urnach Polacy!!!
  http://media.wgospodarce.pl/cache/c8/0f/c80f40f8881e65c0a053bf07186daa44.jpg Islamscy imigranci w Polsce będą przyjmowani do lekarzy poza kolejnością: To wydłuży kolejki dla Polaków!!!!...Ewa Kopacz jedną ze swoich ostatnich decyzji przed wyborami zaprosiła do Polski islamskich imigrantów. Teraz to Polacy poniosą konsekwencje tej decyzji. Choćby takie, że jeszcze bardziej wydłużą się kolejki do lekarzy, bo imigranci będą obsługiwani poza kolejnością.
  Jeszcze nie przyjechali do Polscy zaproszeni do niej przez kanclerz Angelę Merkel imigranci muzułmańscy, a już okazuje się, iż wpuściliśmy do naszego kraju rzesze islamskich imigrantów bez żadnej kontroli sanitarnej. Co więcej, ci, którzy dopiero przyjadą, nie będą musieli (jak Polacy) czekać w kolejkach do lekarza, ponieważ zostaną im zapewnione wszelkie usługi medyczne niejako w innym trybie.
  Co ciekawe - opieka medyczna nad imigrantami będzie kosztować miliony złotych z pieniędzy Polaków. I obejmować będzie pełen pakiet zdrowotny.
  Imigranci będą mieli zapewnione pełne świadczenia medyczne, bez kolejek i bez ubezpieczenia, na koszt polskiego podatnika, który sam ma poważne problemy z dostaniem się do lekarza.
  Polacy najpewniej podziękują Ewie Kopacz przy okazji wyborów.
  prawy.pl/ as/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031