Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 325 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Korwin: 2 żuli kontra 1 profesor

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polemika między demokracją a jej uproszczoną wizją głoszoną przez pana Kowina Mikke (podobno Ozjasza Goldsztaina).

Od kilku miesięcy zatanawiam się kim jest pan Janusz Korwin-Mikke (w internecie zwany też Ozjasz-Goldsztain) ?

Niewątpliwie jest to osoba bardzo inteligentna. Pytanie czy jest to Inteligent z Zasadami, Inteligentny Idiota czy Zadaniowiec Służb Specjalnych?

Ale nie o tym dziś będziemy dyskutować.


Nawiązuję do znanego sloganu pana JKM

"Demokracja jest głupia bo dwóch żuli ma taki sam głos jak głos profesora".

Tłumacząc z polskiego na polski: Mirabelkożercy (Żule)  i Ośmiorniczkojady (Profesor).

Mamy więc teoretycznie 2:1, (dwóch głupców-żuli przeciw jednemu mądremu-profesorowi).

Czyli tragedia!


Ładnie to brzmi jako chwytliwe hasło propagandowe lecz jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach...

W demokracji jeśli pan Profesor z przykładu będzie bystry to nakłoni żuli aby głosowali jak on. Ma do swojej dyspozycji radio, telewizję, internet (bo nikt tam nie zaprasza żuli więc ich poglądy są jakby mało znane, w przeciwieństwie do zdania pana Profesora).

Mamy więc 0:3 (czyli rządzą mądrzy jak być powinno, dwaj przekonani żule i profesor)

a jeśli Profesor nakłoni chociaż jednego z żuli

mamy  1:2 (czyli nadal mądra większość rządzi bo żul głupi: żul przekonany + profesor)

A jeśli pan Profesor z przykłądu jest głupi (a takich jest niestety większośći) i nie potrafi przekonać do swoich racji to jest jakby umysłowym żulem, stąd słusznie jego głos jest tyle samo wart co głos meneli spod budki z piwem.

Stąd wniosek następujący: w demokracji opłaca się "podciągać żuli w profesory".

Chodzi o to, że w demokracji opłaca się mieć jak najwięcej "profesorów" i jak najmniej "żuli" czyli opłaca się podnosić stopę życiową warstw najuboższych.

W monarchii, wystarczy monarcha i jakieś kilka procent "ośmiorniczkojadów". Pozostałe 90% ludu może zdychać z głodu.

Gdy w monarchii 90% żre szczaw czy mirabelki (jak mawiał wkrótce-nieodżałowany poseł Niesiołowski) a 10% ośmiorniczki to taki układ jest stabilny o ile owe 10% uzyska poparcie monarchy, który może wszystko (lub prawie wszystko zależnie od formy monarchii).

Lecz to w demokracji nie zadziała.
W demokracji 90% mirabelkożerców zmiotłoby pozostałe 10% w pierwszych wyborach.

Dlatego w demokracji opłaca się elicie (ośmiorniczkojadom) wciągnąc do siebie co najmniej 41% mirabelkożerców chociażby po to, aby zyskać 51% w każdym potencjalnym głosowaniu.

Mogąc żyć w ustroju gdzie 90% zdycha z głodu (monarchia) i w ustroju gdzie tylko 49% zdycha z głodu (najgorsza wersja demokracji) zdecydowanie wybrałbym ten drugi.

Demokracja (prawdziwa, nie mylić z tym co mamy obecnie) to nie jest ustrój idealny, ale na pewno samoregulujący się i podnoszący wygodę życia prostych ludzi i stąd jego wyższość nad monarchią. Bo cywilizacje budują zwykli ludzie, nie królowie.

KOMENTARZE

 • @
  Choć zdanie o JKM mamy chyba podobne , to czepiłeś się Pan myśli , w której ma on akurat rację. Przykład , który ilustruje jego pogląd, jest nieco inny niż pański (mocno naciągany ):
  Jezeli 10% ośmiorniczkożerców, chce okraść pozostałe 90, by mieć eciepecie na swoje papu. To osiemdziesiąt procent da się zrobic w jajo, a dziesięc nie , ale i tak dupa, bo zostaną przegłosowani.
  Jeżeli więc na 2 mądrych (zaliczam tu warunkowo do mądrych te 10% złodziei) przypada 8 głupich, to w monarchii szansa na mądre rządy jest jak 1:4, a w demokracji bliska zeru (nie zero ze względu na możliwy wpływ zdarzeń losowych)
 • W obronie żula
  To powiedzonko JKM jest dla niego bardzo niefortunne. Jako wolnościowiec raczej nie powinien był stawiać za wzór profesora wyższej uczelni. W takiej Polsce prawie zawsze jest to dożywotni pracownik państwowy i to sowicie opłacany. Załóżmy, że taki gość dostaje od państwa miesięcznie 10K PLN, natomiast jeden z tych żuli pracuje dorywczo albo sępi na piwo, drugi żul dostaje rentę 600 PLN. W takim wypadku ten Pan Profesor uszczupla aparat państwa o 10.000 PLN mc, natomiast obaj żule razem tylko o 600 PLN mc. Ten jeden żul czasami komuś przyda się do pomocy. A pożytek z takiego Pana Profesora jest dyskusyjny, bo zapytam teraz: z czego słynie nauka polska? Jakie nowe technologie wytwarza się w Polsce? Jaka jest choć jedna słynna polska marka (w polskich rękach) w świecie???
 • Jak "NewMentor"
  Ja też w obronie żula!

  "Mogąc żyć w ustroju gdzie 90% zdycha z głodu (monarchia) i w ustroju gdzie tylko 49% zdycha z głodu (najgorsza wersja demokracji) zdecydowanie wybrałbym ten drugi." A to autor gdzieś wyssał?

  Bo ja wolę monarchię .
  Większość Polaków wybierają Holandię , UK i nie umierają tam?
 • @Mariusz G. 00:32:41
  Owszem, 10% ośmiorniczkożerców potrafi ogłupić 80% innych, pod warunkiem, że zmonopolizują i zepsują wolność słowa - z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie w Polsce: są lansowane tylko jedne światopoglądy, media są na usługach władzy a nie społeczeństwa. W prawdziwej demokracji, gdzie istnieje swobodny przepływ informacji, coś takiego raczej by nie przeszło. W uczciwej demokracji ośmirniczkożercy mogliby przeciągnąć ze 20%. 70% by się połapała, że coś tu śmierdzi.
 • @klementyna 11:34:19
  To nie królowe sprawiają, że jest tam dobrobyt a parlamenty. Oba kraje są formalnie królestwami ale w praktyce demokracjami. Zresztą pan Korwin Mikke wpada tutaj we własne sidła. Twierdzi, że większość ludzi to idioci. Skoro tak to większość królów to idioci. Lepiej więc zmieniać głupich władców co 4 lata (demokracja) niż co 20 lat (czas życia króla) , czyż nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031