Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 441 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Korwin: 2 żuli kontra 1 profesor

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polemika między demokracją a jej uproszczoną wizją głoszoną przez pana Kowina Mikke (podobno Ozjasza Goldsztaina).

Od kilku miesięcy zatanawiam się kim jest pan Janusz Korwin-Mikke (w internecie zwany też Ozjasz-Goldsztain) ?

Niewątpliwie jest to osoba bardzo inteligentna. Pytanie czy jest to Inteligent z Zasadami, Inteligentny Idiota czy Zadaniowiec Służb Specjalnych?

Ale nie o tym dziś będziemy dyskutować.


Nawiązuję do znanego sloganu pana JKM

"Demokracja jest głupia bo dwóch żuli ma taki sam głos jak głos profesora".

Tłumacząc z polskiego na polski: Mirabelkożercy (Żule)  i Ośmiorniczkojady (Profesor).

Mamy więc teoretycznie 2:1, (dwóch głupców-żuli przeciw jednemu mądremu-profesorowi).

Czyli tragedia!


Ładnie to brzmi jako chwytliwe hasło propagandowe lecz jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach...

W demokracji jeśli pan Profesor z przykładu będzie bystry to nakłoni żuli aby głosowali jak on. Ma do swojej dyspozycji radio, telewizję, internet (bo nikt tam nie zaprasza żuli więc ich poglądy są jakby mało znane, w przeciwieństwie do zdania pana Profesora).

Mamy więc 0:3 (czyli rządzą mądrzy jak być powinno, dwaj przekonani żule i profesor)

a jeśli Profesor nakłoni chociaż jednego z żuli

mamy  1:2 (czyli nadal mądra większość rządzi bo żul głupi: żul przekonany + profesor)

A jeśli pan Profesor z przykłądu jest głupi (a takich jest niestety większośći) i nie potrafi przekonać do swoich racji to jest jakby umysłowym żulem, stąd słusznie jego głos jest tyle samo wart co głos meneli spod budki z piwem.

Stąd wniosek następujący: w demokracji opłaca się "podciągać żuli w profesory".

Chodzi o to, że w demokracji opłaca się mieć jak najwięcej "profesorów" i jak najmniej "żuli" czyli opłaca się podnosić stopę życiową warstw najuboższych.

W monarchii, wystarczy monarcha i jakieś kilka procent "ośmiorniczkojadów". Pozostałe 90% ludu może zdychać z głodu.

Gdy w monarchii 90% żre szczaw czy mirabelki (jak mawiał wkrótce-nieodżałowany poseł Niesiołowski) a 10% ośmiorniczki to taki układ jest stabilny o ile owe 10% uzyska poparcie monarchy, który może wszystko (lub prawie wszystko zależnie od formy monarchii).

Lecz to w demokracji nie zadziała.
W demokracji 90% mirabelkożerców zmiotłoby pozostałe 10% w pierwszych wyborach.

Dlatego w demokracji opłaca się elicie (ośmiorniczkojadom) wciągnąc do siebie co najmniej 41% mirabelkożerców chociażby po to, aby zyskać 51% w każdym potencjalnym głosowaniu.

Mogąc żyć w ustroju gdzie 90% zdycha z głodu (monarchia) i w ustroju gdzie tylko 49% zdycha z głodu (najgorsza wersja demokracji) zdecydowanie wybrałbym ten drugi.

Demokracja (prawdziwa, nie mylić z tym co mamy obecnie) to nie jest ustrój idealny, ale na pewno samoregulujący się i podnoszący wygodę życia prostych ludzi i stąd jego wyższość nad monarchią. Bo cywilizacje budują zwykli ludzie, nie królowie.

KOMENTARZE

 • @
  Choć zdanie o JKM mamy chyba podobne , to czepiłeś się Pan myśli , w której ma on akurat rację. Przykład , który ilustruje jego pogląd, jest nieco inny niż pański (mocno naciągany ):
  Jezeli 10% ośmiorniczkożerców, chce okraść pozostałe 90, by mieć eciepecie na swoje papu. To osiemdziesiąt procent da się zrobic w jajo, a dziesięc nie , ale i tak dupa, bo zostaną przegłosowani.
  Jeżeli więc na 2 mądrych (zaliczam tu warunkowo do mądrych te 10% złodziei) przypada 8 głupich, to w monarchii szansa na mądre rządy jest jak 1:4, a w demokracji bliska zeru (nie zero ze względu na możliwy wpływ zdarzeń losowych)
 • W obronie żula
  To powiedzonko JKM jest dla niego bardzo niefortunne. Jako wolnościowiec raczej nie powinien był stawiać za wzór profesora wyższej uczelni. W takiej Polsce prawie zawsze jest to dożywotni pracownik państwowy i to sowicie opłacany. Załóżmy, że taki gość dostaje od państwa miesięcznie 10K PLN, natomiast jeden z tych żuli pracuje dorywczo albo sępi na piwo, drugi żul dostaje rentę 600 PLN. W takim wypadku ten Pan Profesor uszczupla aparat państwa o 10.000 PLN mc, natomiast obaj żule razem tylko o 600 PLN mc. Ten jeden żul czasami komuś przyda się do pomocy. A pożytek z takiego Pana Profesora jest dyskusyjny, bo zapytam teraz: z czego słynie nauka polska? Jakie nowe technologie wytwarza się w Polsce? Jaka jest choć jedna słynna polska marka (w polskich rękach) w świecie???
 • Jak "NewMentor"
  Ja też w obronie żula!

  "Mogąc żyć w ustroju gdzie 90% zdycha z głodu (monarchia) i w ustroju gdzie tylko 49% zdycha z głodu (najgorsza wersja demokracji) zdecydowanie wybrałbym ten drugi." A to autor gdzieś wyssał?

  Bo ja wolę monarchię .
  Większość Polaków wybierają Holandię , UK i nie umierają tam?
 • @Mariusz G. 00:32:41
  Owszem, 10% ośmiorniczkożerców potrafi ogłupić 80% innych, pod warunkiem, że zmonopolizują i zepsują wolność słowa - z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie w Polsce: są lansowane tylko jedne światopoglądy, media są na usługach władzy a nie społeczeństwa. W prawdziwej demokracji, gdzie istnieje swobodny przepływ informacji, coś takiego raczej by nie przeszło. W uczciwej demokracji ośmirniczkożercy mogliby przeciągnąć ze 20%. 70% by się połapała, że coś tu śmierdzi.
 • @klementyna 11:34:19
  To nie królowe sprawiają, że jest tam dobrobyt a parlamenty. Oba kraje są formalnie królestwami ale w praktyce demokracjami. Zresztą pan Korwin Mikke wpada tutaj we własne sidła. Twierdzi, że większość ludzi to idioci. Skoro tak to większość królów to idioci. Lepiej więc zmieniać głupich władców co 4 lata (demokracja) niż co 20 lat (czas życia króla) , czyż nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031