Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
56 postów 488 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Od czego zacząć? Od określenia problemu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wstępna lista spraw pilnych oraz średniopilnych, które (w głównej mierze) zahamują klęskę gospodarczą a w wariancie optymistycznym, może nawet spowodują gospodarcze ozdrowienie.

 

1. Renegocjować układ o kopalinach - wrócić do punktu odniesienia 1990 rok który był dla Polski korzystny. Bez tego Polska będzie "bul"-ić grube miliardy za zanieczyszczanie powietrza.


2. Renegocjować układ o ziemii, która od 2016 roku ma być w "wolnym" obrocie -dopiero gdy Polacy będą zarabiać 100% średniej europejskiej wtedy wolny obrót ziemii.


3. Jasny i wyraźny zakaz sprzedaży lasów państwowych. Prywatyzacja musi mieć swoje granice.


4.  Rekompensata za zabrane mienie w czasie PRL tylko w formie pieniężnej i to w ograniczonej wysokosci zależnej od budżetu Polski (10,20% wartości).
Wartość nieruchomości z uwzględnieniem wkładu państwa czyli jeśli po wojnie była to ruina to wartość ruiny.
Jeśli została odbudowana to należy uwzględnić koszty odbudowy, jeśli hipoteka była obciążona kredytem - wraca z kredytem do spłacenia

Podatek od nieruchomości nie powinien ulegać przedawnieniu.
Ponadto „Właściciel” płaci podatek od odzyskanej nieruchomości od 1939 r + ustawowe odsetki.


5. Zlikwidować BTE (Bankowy Tytuł Egzekucyjny) -wierzyciel ma myśleć komu pożycza a nie całe ryzyko zwalać na pożyczkobiorcę.


7. Wprowadzić prawo, że błędy urzędnika od ministra wzwyż nie podlegają przedawnieniu.


8. Spenalizować używanie określeń "polskie obozy" lub podobne określenia.


9. Zawrzeć pokój po II wojnie światowej (i zabezpieczyć obecne granice).


10. Domagać się rzeczywistych odszkodowań za II wojnę światową  od Niemiec (ok. 800 mld obecnych dolarów).


11. Uregulować finanse z Aliantami (Francja, Wielka Brytania, USA) np. za złoto zabrane Polsce i nigdy jej nie zwróconej,za udział Polaków na Froncie Zachodnim, za przyśpieszenie zwycięstwa (o rok, dzięki pracom nad Enigmą). Domagać się odszkodowań za przesiedlenia spowodowane traktatami w Jałcie i Poczdamie.


12. Obliczyć i jeśli okaże się, że starty przewyszają zyski - domagać się odszkodowania od ZSRR (obecnie Federacja Republik Rosyjskich) za 70 lat okupacji sowieckiej.


13. Wykupić oraz wprowadzić zakaz wykupu mediów przez zagraniczne ośrodki (jak w Niemczech)


14. Obłożyć prawdziwymi podatkami koncerny zagranicze.


15. Wprowadzić prawo, że od przedsiębiorcy,rolnika osiągającego zyski ze
swojej pracy do kwoty 20 000 tys. rocznie nie musi płacić podatku (rozwój przydomowej wytwórczości, każdy ma prawo sprzedać kompot albo zrobić stronę internetową na próbę)


16. Rewizja decyzji Kościelnej Komisji Majątkowej - bezprawnie zagrabione majątki wracają do skarbu państwa wraz z odsetkami za ich bezprawne użytkowanie.


17. Wznowienie badań w Jedwabnem celem dokończenia wstrzymanego śledźctwa.


18. Wprowadzenie do zachodnich podręczników historii więcej tematów o osiągnięciach Europy Środkowej i Wschodniej.


19. Odzyskanie wszystkich materiałów ze Smoleńska 2010 (wraku, czarnych skrzynek) jako własności Polski.

KOMENTARZE

 • @
  I kto to ma zrobić?
  Serdecznie p...ę takie dywagacje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:14:37
  My. Lecz najpierw trzeba ustalić kierunek, potem dobrać załogę i zebrać środki. Ten post to ustalanie celów (oczywiście wszystkie są do dyskusji).
 • @kowalskijan584 20:40:42
  TO JAK TO ZREALIZOWAĆ?
 • @wieslawek 20:16:32
  Moim zdaniem gdyby Polska (nazwę kraju piszemy dużą literą) poddała się Niemcom w 1939 roku bez wystrzału to Niemcy startowaliby do Moskwy już w 1940 (a nie 1941) i mieliby ze 200 km bliżej (bo z Kresów). Więc raczej to Polska uratowała Stalina i populację radziecką (która i tak poniosła straszliwe straty).
 • Autor
  Fajne,a Ameryka za samo przywlaszczenie ziemi Indian nie powinna z dlugu wyjsc a odszkodowania za zabitych w Wietnamie,Iraku itp.
  Tylko jaki sad ich skaze i kto wyegzekfuje taki wyrok.
 • @mecenas 01.05.2015 00:20:09 i @mac 02:59:01
  fajnie, że największe kontrowersje wzbudził tylko jeden punkt tj. o rekompensacie od ZSRR - czyli z pozostałymi osiemnastoma punktami się zgadzacie? Dobrze.

  @mecenas
  Dla wyjaśnienia: straty Niemiec w wojnie obronnej Polski były tak duże (zużycie amunicji, straty w lotnictwie i pojazdach) że musieli odłożyć inwazję Francji z jesieni1939 na lato następnego roku. Francuzi nie wykorzystali dodatkowego czasu i doświadczeń Września. Padli, stojąc za żelbetonową linią Maginote'a. Bronili się o kilka dni dłużej niż zacofana armia polska.

  @mac 02:59:01
  Nasza w tym głowa aby taki sąd powstał. Sąd w Norymberdze też był (chyba) pierwszym w swoim rodzaju.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031