Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 119 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Moje komentarze

 • @ale o co chodzi?
  Agnieszka Zakrzewicz,Rzym (z którego? I, II, III, IV, V...? ??? bo się pogubiłem)

  Niech ktoś mi przetłumaczy ten artykuł z polskiego na polski bo nie wiem co Autorka miała na myśli.

  Czyli obecnie Rosja proponuje zamordyzm dla Europy Srodkowo-Poludniowej (nie ma Europy Zachodniej i Wschodniej, pod względem cywilizacyjnym są "Europy" Zachodnia, Srodkowo(-Południowa), Wschodnia).

  O Wspaniała Rosjo, , jakżesz to wspaniale inna alternatywa od Zachodu, który traktuje nas jak kolonię i tanią siłę roboczą.

  Trzeba szybko zacząć budować Trójmorze (a nawet Czteromorze jeśli uda się pozyskać tych debili z Półwyspu Skandynawskiego).
  Jak się rodzi Nowy Porządek Świata
 • @MacGregor 10:45:12
  "żałosny komentarz żałosnego komentatora

  Robić aferę z tego, że akurat tutaj PAD zachował sie ... z kulturą
  Ale durniów którzy w dupie byli i gówno widzieli jak widac strasznie to boli."

  Grzech ciężki popełniłeś synu. Gniew!

  Ale ci wybaczam :)

  Jednak idź jak najszybciej do funkcjonariusza watykańskiego niech ci da 3 zdrowaśki i rozgrzeszenie bo bez tego z grzechem ciężkim nie będziesz mógł być niewolnikiem Boga na wieczność.
  Człowiek, który uratował ciało Chrystusa
 • @w sabath jakaś msza była a nie w niedzielę?
  Oj tam, oj tam, nie wiem dlaczego się czepiać Człowieka-Z-Dudy? Robi wszystko dla PR-u , po to został namaszczony.

  Mesjasz próbował uciec przed PAD-em ale mu się nie udało.

  Żałosny widok gdy dorośli ludzie (biskup czy prezydent) wierzą, że kawałek opłatka to prawdziwe ciało człowieka (Jezusa). I tacy rządzą Polską. Czas to zmienić i stworzyć nowe kadry oraz głosować na zupełnie nowych ludzi (tych którzy już są od lat).

  Wygląda na to, ze zmiany zajmą ze 1-2 pokolenia ale cóż, innego wyjścia "ni ma".
  Człowiek, który uratował ciało Chrystusa
 • @ikulalibal 22:40:23
  A skądże takie skojarzenie?

  Oczywiście tępy zachwyt dla Zachodu istniał i wcześniej w XVIII czy XIX wieku ale PRL także miał ogromny kompleks wobec Zachodu.

  To chciałem zaznaczyć tym skromnym ale wszędzie rozpoznawalnym cytatem.
  Jeżeli Polacy to debile, to Rosjanie są mega debilami ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:18:50
  Pisząc "Polskę niszczy ostałe pokolenie wychowane w PRL-u." miałem na myśli oczywiście NIE WSZYSTKICH żyjących w tamtym okresie.

  Ale znaczącą część (Nie wrzucam wszystich do jednego wora).

  Wśród ludzi z pokolenia PRL jest także wielu mądrych i uczciwych ludzi, którzy dbają i starają się o Polskę. Dla nich szacun.

  Natomiast większość pokolenia-PRL, niestety w moim odczuciu, kraj ma w d..pie póki micha pełna i szklanka pełna.
  Jeżeli Polacy to debile, to Rosjanie są mega debilami ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:29:57
  Rozróżnijmy kulturę od mentalności.

  Kultura w PRL-u była o niebo wyższa niż obecnie. Zgadzam się w 100%.

  Natomiast Mentalność którą zaszczepił PRL (wprowadzony przez Sowietów) to DNO.

  Można być kulturalnym człowiekiem i inteligentnym człowiekiem (np. wychwytywać aluzje między kabaretowymi skeczami) i jednocześnie mieć Mentalność zakompleksionego i biernego człowieka (wszystko co z Zachodu to suuper!, "Polska papugą narodów" ,O nic nie trzeba się starać bo "państwo da" mieszkanie, żłobek, opiekę medyczną itd.).

  Efekt jest taki, że Sowieci odeszli (niezupełnie) a Polskę niszczy ostałe pokolenie wychowane w PRL-u. Można powiedzieć - zemsta Stalina zza grobu.
  Jeżeli Polacy to debile, to Rosjanie są mega debilami ...
 • @szlachetny jak rosyjski bojar
  " Czy Rosjanie są debilami i dlatego pozwolili odbudować potencjał demograficzny swoim "odwiecznym" polskim wrogom ?

  (z 24 milionów w 1946 roku do 38 milionów w 1990 ).
  "

  Rosjanie nie są debilami.

  Pozwolili łaskawie rozmnożyć się Polakom bo miało to być mięso armatnie w potencjalnym konflikcie z Zachodem a poza tym więcej niewolników jest w stanie wyprodukować więcej tanków, samolotów i innego "arużja" (broni).

  Przez ostatnie (prawie) 30 lat ten 14-milionowy "potencjał demograficzny" przegrywa Polskę, a jego największym marzeniem jest pracować jako parobek u Niemca, Francuza czy Anglika.

  Taka prawda. Co z tego że w Polsce więcej ludności , jeśli w większości jest ona bezmyślna? To jest prawdziwa spuścizna po Sowietach w Polsce.
  Jeżeli Polacy to debile, to Rosjanie są mega debilami ...
 • lorenco 31.07.2017 00:15:34
  Wnioski przedstaw. Swoje przemyślenia.
  Bies tkwi w zaroślach (czyli Diabeł tkwi w szczegółach)
 • @tematum
  W sumie ja też nie mogę się przyłączyć do tej akcji bo Caritasu nie wspieram od zawsze a na msze nie chodzę od dawna.

  Ale mogę zadeklarować pójście na mszę i gdy tacowy się zbliży wtedy wybiorę z tacy parę złotych które korporacja watykańska zabrała mi w podatkach (np. na SDM czy inne katechezy katolickie),
  ewentualnie mogę na tacę wrzucić karteczkę typu "imigrants go home" (tak jak to widziałem na przystanku).

  Czy takie działanie też się liczy?
  Uwaga - nachodźcy! Nie dajemy na tace i na Caritas!
 • @Jeśli to prawda...
  to przerażająca.

  Ale kto powiedział, że Naga Prawda ma mieć kształt 20-letniej pannicy a nie kształt staruchy?

  No dobra. Pytanie brzmi: co z tym robić dalej? Poczekać aż agenci prowadzący wymrą w sposób naturalny czy jakoś inaczej się do nich (i ich podwładnych) dobrać?
  Czy kiedykolwiek w Polsce nastapi lustracja?-widziane z USA
 • @Dlaczego kupujemy u obcych zamiast wspierać Swoich?
  Rób zakupy w zagranicznej sieciówce a nie u polskich sklepikarzy a potem obrażaj się, że zagraniczniacy z ciebie kpią. "Logiczne".
  Lidl obraził chrześcijaństwo
 • @
  "Stan w jakim znalazły wyższe instytucje Kościoła katolickiego w Polsce jest opłakany."

  Tak trzymać!

  Gdzie dwóch się bije ( PiSo-rydzyki z hierarchią katolicką PO-prawną) tam trzeci korzysta. Tym trzecim jest Polska i normalni Polacy.
  Jeśli „nie ma Polski bez Kościoła”, to po co im taśmy Sowy?
 • @morgan 20:20:23
  Rosja bardzo dobrze dogada się z kalifatem Niemiec bo sama będzie już wtedy kalifatem. Na szczęście islamiści nie są zbyt dobrzy w samoorganizowaniu się, więc dla Polski jest szansa :) A dodatkowo może Rosja będzie walczyć o Syberię z Chinami więc będzie "trochę zajęta", a Polska dostanie wsparcie od Srodkowoeurpejczyków pamiętających "niemiecki Ordung" z czasów II wojny światowej.

  Ale to wielka polityka.

  Natomiast, na dzień dzisiejszy proponuję zrobić tak przyziemną rzecz jak tydzień albo miesiąc bojkotu Auchana, Leclearca oraz innych francuskich towarów w Polsce.

  Proponuję propagowanie bojkotowania francuskich produktów.
  Marian Miszalski wymiata: Makaron i historia.
 • @dobra wieść
  Uff, wbrew pozorom nie jest to zła wieść, że polskojęzyczni żołnierze do niczego się nie nadają-być może zmusi to USA do zmiany obecnej strategii "walczenia z Rosjanami polskimi rękami" wiedząc że w razie konfliktu Rosjanie znajdą się w Ramstein szybciej niż się spodziewają, bo na terenie Polski nikt im nie będzie oporu. Bardzo przydatna kompromitacja. Popieram, dać im wódki, byle dużo żeby nie dożyli swoich wojskowych emerytur na które sie składamy.
  Dowódca Grupy NATO Gventer: Polacy to pijacy a narkomani!
 • @Ał! to R!
  no to nam Autor nieźle du...pe obrobił przed obcymi.

  Jeśli ten tekst miałby za cel walory edukacyjne to powinien pojawić się na portalach polskich aby Polacy mogli uświadomić sobie swoje położenie a nie na portalach obcych, potencjalnych przeciwników (bez różnicy czy będą nimi Rosjanie, Niemcy, USA czy inni)

  Dwa: świadomie czy nie, dla mnie to kolejny artykuł wojny psychologicznej pt. wmawiajmy Polakom przegraństwo. Wg reguły: "Odwróć uwagę problemem ale nigdy nie podawaj rozwiązania".

  Jak ktoś nie wie jak zmienić Polskę to niech np. zacznie od kupowania w polskich skelpikach i raz do roku przekaże 1% podatku na jakąś organizację propolską. To może robić każdy. Powolutku pozmieniamy ten kraj.
  Dla Polski nie ma nadziei?
 • @ogolnie to jestem za a nawet przeciw
  "my jeszcze do tego wariantu nie dorośliśmy i nic nie wskazuje na to, że szybko doszlusujemy do Francuzów. "

  Kolejny Autor z kompleksami wobec Zachodu.
  Porównywać należy rzeczy porównywalne. Francja to jakiś kraj mało ważny. Polska leży w newralgicznym punkcie Azja-Europa.

  Ciekawe jak by wyglądały wybory we Francji gdyby Francja wcześniej przez 60 lat była okupowana przez ZSRR, potem wszystkie media francuskie były przejęte przez kapitał niemiecki itd. a ludzie żyli za 50% pensji europejskiej?

  "Tylko społeczeństwo obywatelskie, zaangażowane w sprawy swojego kraju jest w stanie zapewnić ponad 80% frekwencję przy urnach."

  Tylko tępe społeczeństwo głosuje na tego kogo im podetkną. Tak jak Francuzi w tym przypadku.

  Nawet Polacy którzy nie idą do wyborów (coś ze 40%) wykazują się większą mądrością. Oni przynajmniej czują pismo nosem a nie dają się ogłupiać jak Francuzi. Ale jak kogoś rajcują liczby to tego nie dostrzeże.

  " Gdyby u nas tak było to nie mielibyśmy być może POPiSu, który niszczy już teraz te marne resztki, które zostały do zniszczenia wpychając nas bezczelnie w łapska NWO."

  Polska i Francja to dwa różne kraje. Przy czym Francja jest 100 lat za Nami. Nie wyciągajmy wniosków przedwcześnie i nie róbmy bezsensownych podobieństw (analogii)
  Francuski POPiS dostał po nosie
 • @Sonda(ł)że
  "Z najnowszego sondażu IBRiS wynika, że 67,8 procent Polaków właśnie w Donaldzie Tusku widzi realną alternatywę dla Jarosława Kaczyńskiego."

  Pytanie: Jak brzmiało pytanie w sondażu?
  "Kto jest alternatywą dla J.K?"
  czy
  "Kto jest alternatywą dla J.K: Tusk, Kopacz, Schetyna".

  Tak się sondażami manipuluje ludźmi.

  Od pewnego czasu, jeśli biorę udział w jakimś sondażu, złośliwie podaję same negatywy gdyż:
  - mimo, iż wyniki sondażu są z góry ustalone (pod tego kto zleca badania)
  to
  negatywne opinie prawdopodobnie docierają zleceniodawców (np. do politycznej wierchuszki) i mogą wprawić ją w panikę, a to już coś.
  Panika w obozie wroga może być przydatna.
  Znów chcemy Tuska?
 • @wg durnej teologii katolickiej
  katolikiem jest ten kto jest ochrzczony.
  chrztu nie można cofnać "z kosciola nie mozna sie wypisac"
  dlatego katolikiem jest sie na zawsze nawet jaby chrzest byl pierwszym i ostatnim pobytem nieboraka w kosciele

  Z teologicznego punktu widzenia Hitler i Stalin byli katolikami co najwyzej ekskomunikowanymi.
  Ale ekskomunika (w tym jej szczegolny rodzaj czyli apostazja) nie powoduje "wypisania sie" z KK. To taki katolik na wygnaniu.

  Jak cie ochrzcili to jestes do konca zycia katolikiem, chocby nie wiem co.
  Tak to mniej wiecej wyglada od strony teologow.

  Oczywicie od strony zdroworozsadkowej sa to bzdury ale cóż... Pytanie w tytule nawiazywala do papieza czyli do teologa.
  KTO JEST KATOLIKIEM? A KTO NIE?
 • @Dzisiaj
  Przeżyliśmy bolszewików
  przeżyjemy katolików.

  A ponieważ jakaś religia musi być proponuję wspierać rodzimowierstwo a rugować katolicyzm. Taka ma myśl na nowy tydzień. "Q" rozważeniu.
  Uchwała „fatimska” - rusofobia czy dyktat kleru?
 • @wiedzajestwksiążkach 14:25:55
  możesz rozwinąć tę myśl? Wg mnie Amerykanie sp...lili sprawę bo wygrali wojnę a przegrali pokój ale lubię znać fakty, zwłaszcza te mało znane. Nic nie słyszałem o tym co wydarzyło się 4.lutego 1861 roku.

  Aparthaid w USA został zniesiony oficjalnie w latach 50tych XX wieku czyli niecałe 100 lat po "zniesieniu niewolnictwa". Nawet w ZSRR ostatecznie oficjalne zniesienie niewolnictwa (pańszczyzny) nastąpiło wcześniej (1918 r.).
  B.Piętka: Profanacje w cieniu Intermarium

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031