Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
24 posty 157 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Moje komentarze

 • @Dobra wiadomość
  Macierewicz wywalił 40 generałów i 300 dowódców - ja bym wywalił 2x tyle.
  A resztę od majora wzwyż zdegradował o dwa stopnie. I dopiero wtedy zacząłbym reformę armii. PiS-u nie lubię ale nie zapominajmy, że to PO rządziło armią przez 8 lat.
  Ćwiczenia Dragon 17 w Polsce. Wstyd
 • @hamurabi 23:14:52
  1918 r. - "wygumkowanie się" carskiej Rosji z mapy Europy.
  1945 r. - ostateczne wymazanie Prus (chociaż ja liczę zazwyczaj od upadku kajzerowskich Prus i ich tworu zwanego II Rzeszą czyli od 1918 r.).

  Czasami warto popatrzeć na fakty np. wziąć mapę polityczną współczesnej Europy i popatrzeć czy jest tam jakaś carska Rosja albo kajzerowskie Prusy?
  A margrabia Wielopolski?
 • @Olek Kwasniewski - wspominanie klęsk i niezauważanie mądrości Polaków
  Wspaniały tekst!

  Jeno po przeczytaniu go, uważny czytelnik nadal nie będzie w stanie rozwiązać dwóch paradoksów.

  1) skoro Polacy potrafią tylko robić nieudane powstania to jak to jest, że Polska się odrodziła? Przecież już dawno Polacy powinni wyginąć w bezsensownych wojnach.

  2) jak to się stało, że zachowujące zimny pragmatyzm, świetnie zorganizowane Prusy czy carska Rosja same sie "wygumkowały"?
  Może to jednak Polacy w porę potrafili dojść do rozsądnych wniosków a to nasi przemądrzali zaborcy koniec końców okazali się głupcami?
  A margrabia Wielopolski?
 • @Ale
  "Głosujący na PiS: a myśmy się spodziewali, że on odbuduje Wielką Polskę."

  Co to jest Wielka Polska?

  PiS PO jedno zło
  PiS miał 8 lat na przygotowanie reform w najdrobniejszych szczegółach więc jeśli tego nie zrobił to :
  a) zrobił to nieświadomie a więc nie nadaje się do rządzenia
  b) zrobił to świadomie : a więc nie nadaje się do rządzenia

  Należy o tym uświadamiać.
  Grand Dessein czyli Wielki Plan PiS-u.
 • @Czekam na równie wnikliwą analizę
  "Polacy sami wykopali grób swojemu państwu i zrobili wszystko, aby jak najszybciej zniknęło ono z mapy Europy"

  Czekam na równie wnikliwą analizę czemu to wykopali groby swoim państwom carscy Rosjanie, kajzerowscy Austriacy i Prusacy. Skoro byli tacy wspaniali to czemu ich już nie ma?

  Nie pouczaj innych jak żyć, skoro sam nie potrafisz.
  Jurij Podoliaka: Likwidacja Ukrainy metodą z XVIII wieku.
 • @kroiła Rosja razy kilka pokroją i ją
  "
  A kiedy uda się:

  Fragmentaryzacja Rosji,"

  Oby im się udało! A jakby jeszcze udało się rozczłonkować naszych drogich sąsiadów z zachodu Niemcy na kraje federalne (albo kalifaty) a może i USA udałoby się odwrócić uwagę od nas (np. zająć ich zszywaniem Północy z Południem)
  to wtedy wreszcie spokojnie moglibyśmy żyć wreszcie w swoim własnym polskim piekiełku jak u Pana Boga za piecem. Bogowie pomogą.*

  *to taki zwrot retoryczny
  Czego Brakuje Zachodowi Do Podbicia Rosji?
 • @JAGIELLONSKI24
  "J23 na angielskiej prowincji alias ruski agent ps. "Moherowe Walonki Putina" "

  a może skoro z ciebie taki patryiota to może wrócisz do Polski i w niej pomieszkasz? Bo tak, z bezpiecznej angielskiej oddali, zalecasz Polakom podporządkowanie się Watykańskiej mafii. Płacą ci, czy zwyczajnie głupi jesteś?

  Dla ciebie wszystko co antykatolickie jest "be". Widzę tu żydowską mentalność, dla nich każda krytyka (judaizmu, syjonizmu) jest "be". Nawet gdy krytyka ma uzasadnienie.
  Jagielloński24.pl: Rozmowa o fenomenie „turbosłowianizmu”.
 • @MacGregor 17:08:56
  "Jeśli Koneczny ma rację, to 870 nie jest początkiem Polan ani tym bardziej Słowian, ale jedynie DYNASTII PIASTOWSKIEJ !!!"

  Taka data nie istnieje w oficjalnej nauce czy w nauczaniu kościoła katolickiego o początkach Polski.
  966 - powstaje Polska. Koniec. Kropka.

  Dopiero teraz, pod wpływem turbolechitów (i innych lekko-oszołomów), łaskawie przebąkują, że Polska ma dłuższą historię, ale taką kontrolowaną, może ze 100, 200 lat wstecz i to także pod wpływem
  chrześcijaństwa -może nie łacińskiego ale wschodniego ale jednak chrześcijaństwa.

  "To nikt inny tylko "agent watykański" Wincenty Kadłubek ( święty KK) pisał o Polakach dających baty Aleksandrowi Wielkiemu"

  Tudno, żeby ktoś inny niż ksiądz pisał kroniki kiedy kościół katolicki zdominował edukację i zazdrośnie strzegł tego monopolu przez setki lat bo to dawało (i niestety nadal daje) mu władzę.

  A że przez sieć cenzury przeciśnie czasem mała rybka prawdy to wiadomo od zawsze - bo żaden system nie jest 100% szczelny.

  "Pieśń o Rolandzie opisuje ywdarzenia z roku 778 i tam w przeglądzie wojsk saraceńskich wymienieni sa najprawdopodobniej Polanie (bodaj poullains jeśłi pamięć nie zawodzi)"

  Oficjalna nauka (i wspierający ją ideologicznie kościół katolicki) wczoraj twierdziła, że Polska powstała w X w. (966 r.), dzisiaj (pod wpływem turbosłowian), że może w IX w. a jutro być może ugnie się i przyzna, że Polska istnieje od V w. Tylko oficjalna nauka nigdy nie przyzna, że jakieś struktury istniały na terenie Polski od setek lat bo wtedy przyjście chrześcijaństwa oznaczałoby po prostu kolejny etap w rozwoju państwa i burzyło mit państwowotwóczy oparty na klerze katolickim a jednocześnie kompromitowałoby "naukowców", że nie potrafili dostrzec tego przez tyle lat.

  "Chrzescijaństwo jako regres? Wprowadzenie prawa rzymskiego i własności prywatnej ( synod w Łęczycy), szkoły katedralne, literatura pisana, kronika Kadłubka, renesans - nie nazywałbym tego regresem ;)"

  Do chrześcijaństwa nie znano kary śmierci, żebraków, złodziejstwa, ludzie byli gościnni, nawet myli się częściej i wiedli radośniejsze życie bo nie zastanawiali się nad pokutą i nieswoimi grzechami i nie musieli oddawać 10% swoich dochodów katolickim żercom czyli klerowi.

  "biskupin to znowuż 738 pne (!!!) - kultura łużycka, najprawdopodobniej Słowianie i ich związek z Polakami jest jak związek Mykeńczyków (1600 - 1100 p.n.e.) z dzisiejszymi Grekami ;)"

  Stawiam dobre, polskie rzemieślnicze piwo jeśli znajdziesz jakiegoś profesora z uniwersytetu polskiego który podpisze się pod taką hipotezą. Prędzej przyzna, że to jacyś tubylcy, Celtowie, czy inne ludy niż, że to mogli być Słowianie. A jeśli już byli to Słowianie to na ile byli oni protoplastami Polaków ? któż wie...
  Szukając przodka nie zgubmy tyłka.
 • @piekny tekst ale tendencyjny
  Ty naprawdę jesteś agentem watykańskim :)

  Pytanie tylko, czy ci za to płacą twardą walutą, czy robisz to za "Bóg zapłać".

  Mam nadzieję, że to pierwsze bo twardą walutę zawsze potem można wesprzeć uczciwych Polaków coś czyniących a ta druga waluta "Bóg zapłać" to tylko taki pieniądz fiduacyjny (czy jak tam sie pisze).

  "Nikt rozsądny nie twierdzi, jakoby dopiero rok 966 miał być początkiem państwowości polskiej."

  Rzeczywiście, nikt rosądny tak nie twierdzi, ale agentura „niemiecko-watykańska” i szkoła od czasu PRL-u przesiąknięta jest bezmyślakami (nauczycielami, potem dołączyli do nich katecheci) i oni twierdzą, że 966 to początek gdy Polanie zeszli z drzew (alternatywna hipoteza: wyszli z bagien).
  Powoływanie się na Konecznego z 1902 r., którego nikt nie czyta, jest naprawdę chwytem poniżej gaci (czyli zupełnie niezwiązana z tematem).

  "Za podanie daty 870 jako ewentualnego początku rzadów dynastii piastowskiej"

  Kościół i naukowcy oficjalnej nauki widza, że przez turbosłowian czy turbolechitów ich kłamstwo i nieuctwo wychodzią na jaw więc próbują uratować co się da np. cofając początki państwa polskiego o 100 lat wstecz. Może nawet kiedyś łaskawie uznają, że Polska miała
  władców od V w.? W ten sposób będą odwracać uwagę od głównego pola bitwy którym jest pytanie "czy Słowianie wyszli z bagien Prypeci w IV w. czy jednak mieszkali tutaj od tysiecy lat"?

  Chrzest przyjęliśmy bo inaczej by nas chrześcijany czyli Niemce z sojusznikami- wymordowali.

  Przyjęcie chrześcijaństwa to regres społeczeństwa a nie "postęp".Ale
  nowoprawdę/srawdę piszą zwycięzcy a nimi są księża więc jest jak jest.

  "Warto zauważyć, że w tzw. państwie Miecława (1037-1047), czyli Mazowszu zawłaszczonym przez byłego cześnika Mieszka II, nie dochodziło do żadnych wystąpień przeciwko strukturom kościelnym, mimo, że właśnie na Mazowszu wpływy pogańskie były zdecydowanie silniejsze niż w Wielkopolsce czy też Małopolsce."

  A może warto zauważyć, że poganie w przeciwieństwie do chrześcijan byli bardziej tolerancyjni, i gdy odzyskali przewagę na jakimś terenie nie czuli przymusu znęcania się nad pokonanymi. Gdy chrześcijanie uzyskali przewagę stosowali metodę represji (społecznej, religijnej, kulturowej, militarnej, gospodarczej).
  Szukając przodka nie zgubmy tyłka.
 • @I znowu Polska zmusiła Rosję
  Co raz to Polska zmusza biedactwo Rosję do rozbiorów. Raz zmusiła do trzech rozbiorów, w 1939 r. do kolejnego. Oj uciemiężona ta wspaniała Rosja od Polaków. Taka szlachetna ta Rosja a tu Polska tak ją do wszystkiego zmusza :D

  ZSRR napadło 17-ego września bo 16-ego września podpisali rozejm z Japończykami i odpadła wizja walki na dwa fronty.

  Gdy w 1945 r. ZSRR weszło jako "obrońcy" Polski to udało się ich wygnać (nie wszystkich) dopiero 50 lat później. Gdyby weszli w 1939 r. byłoby podobnie.

  Wojna pewnie i tak by wybuchła. Nawet gdyby Hitler nie zaatakował w 1939 r. to odczekałby kilka lat na wzmocnienie. I być może II wojna wybuchłaby w 1945 r. lub później.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • @Nibiru 16:16:23
  Moja nieścisłość. Zapomniałem dodać, że chodzi mi o główną stronę wikipedii, dział "Rocznice" czyli co się wydarzyło danego dnia. Kto wie co było 17 września to oczywiście znajdzie informacje na ten temat w wikipedii, ale kto nie wie, nawet się o tym nie dowie z polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji wikipedii :) .
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @ciekawe zjawisko na wikipedii.
  O agresji ZSRR z 17 września 1939 roku nie wspomina się na wikipedii w wersji polskiej, niemieckiej i angielskiej.

  Za to wspomina się na wersji rosyjskiej (wikipedia -stan na 17.9.2017 godz. 16:00) Wot zagadka :)
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @Rebeliantka 17:12:26
  "Nienajgorzej? Tzn. co?"

  Tzn. nic nie zrobił z tego co czytam. Zachował się biernie. Dzięki temu kolejna grupa ludzi w Polsce widzi w jakim bagnie żyjemy i może w końcu zaczną myśleć samodzielnie a nie za pomocą propagandy (PO czy Pis, wszystko jedno).
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @Husky 15:55:10
  A ja mówie o prawie do odwołania prezydenta przez wyborców, tak jak odwołać można inne wybierane bezpośrednio osoby np. prezydentów miast.
  Nie mówię o wniosku o Trybunał Stanu (o ile dobrze zrozumiałem twojego posta) czy złożenie podania o referendum do sejmu na który sejm łaskawie się zgodzi albo i nie (z praktyki wiadomo, że raczej nie).

  Zresztą w mojej opinii akurat w sprawie frankowiczów prezydent zrobił nienajgorzej.
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @
  " Andrzej Duda przed drugą turą wyborów prezydenckich obiecał frankowiczom, że jeśli zostanie prezydentem, to w ciągu trzech miesięcy złoży w Sejmie projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów złotowych denominowanych do walut.

  Minęły ponad 2 lata i obietnica nie została zrealizowana"

  I dlatego jestem za tym aby obywatele mogli odwołać Prezydenta RP w referendum ogólnopolskim. Demokracja musi być skuteczna.

  A co do frankowiczów... chyba najlepiej oddaje to przysłowie:
  "Złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma".
  Czyli frankowcy cieszyli się, że mają tańsze kredyty niż ci co brali w złotówach a tymczasem banki zrobiły ich w konia.

  O tym, że kurs franka musi wystrzelić było wiadomo od lat (np. omawiano to zjawisko bodajże na blogu "w domach z betonu", nie pamiętam teraz adresu).

  A z drugiej strony, o tym jak napędzano frankowiczów do banków można poczytać na "Byłam bankowym trollem" (https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/ )

  Jak dla mnie frankowcy powinni zadbać o to aby pod sąd trafił Nadzór Bankowy czy tam KNF, który dopuścił do indeksowania kredytów w walutach obcych. A dwa: powinni zmusić banki do pokazania, że rzeczywiście w momencie udzielania kredytu miały te franki. Jeśli nie miały to kredyt przewalutować po kursie z dnia jego zaciągnięcia.
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @zygmuntbialas 20:32:29
  Nigdy nie negowałem, że większość Niemców walczyła na froncie wschodnim (chociaż ja słyszałem o 3/4 a nie o 7/8 ale to szczegół).

  Moje zdanie jest takie, że to źle, że IPN nakazuje przemianować ulice I czy II Armii LWP. Jakby nie patrzeć, byli to Polacy (przynajmniej w niższych szarżach).

  Natomiast dobrze, że nakazuje przemianować ulicę Obrońców Stalingradu.
  Po co Obrońców Stalingradu czy Smitha Pattona, Charelsa de Gaulla?
  Mamy za mało swoich ludzi mądrych, że musimy czcić obcych?
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @zygmuntbialas 20:22:58
  "--- No tak, a gdyby to wzięli Prusacy?"

  Prusacy byli za słabi na Polskę w pojedynkę. Ich armia była wtedy już tylko cieniem armii Frycka Wielkiego. Nawet w Powstaniu Kościuszkowskim 1795 r. Jan Henryk Dąbrowski dał im mocno popalić.

  Ale gdyby mimo to wzięli całą Polskę (wraz ze wschodnimi rubieżami)... to pewnie u nich by wybuchła Rewolucja 1917 r. :)

  P.S. Oczywiście przez Polskę rozumiem Rzeczpospolitą (związek Polski i Litwy) ale Polska krócej się pisze.

  "No i druga sprawa. Polacy też sięgali po nie swoje."
  Więc nie wiem czemu gdy Polacy sięgali po nieswoje pisze się o złych Polakach, a gdy Rosjanie, Prusacy sięgali po nieswoje pisze się o ... złych Polakach których spotkała zasłużona kara :D. Taki podwójny standard czyli Moralność Kalego:
  Jak Rosja czy Prusak atakować, to dobrze, jak Rosję czy Prusaka atakować to źle.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @Tiamat 20:05:39
  "Widac, ze pan przetancowal lekcje historii na wagarach."

  Dzięki temu zachowałem zdolność trzeźwej oceny historii.

  Natomiast Ci co pilnie uczęszczali na lekcje historii twierdzą dzisiaj, że to Polska zmusiła Rosję do rozbiorów :D

  "Obowiazkiem Polaka jest znac historie wlasnego kraju."

  Ale nie dotyczy to Tiamat bo to babilońska ,a nie polska, bogini :) Ona historii może nie znać.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @zygmuntbialas 22:56:59
  ” to tekst napisany przez człowieka, który nie zorientował się, że cały przemysł kulturalny, w tym edukacyjny, karmi nas kłamstwami."

  Widzę, że PRL poza przemysłem stoczniowy, górniczym i hutniczym miał także przemysł edukacyjny :)

  (Moja edukacja częściowo przebiegała właśnie w końcówce PRL-u).
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @Fischer 22:08:42
  "Szanowny Panie rozbiory to nie inicjatywa Rosjan, tylko zdrada Polaków. "

  Jaki tam ze mnie szanowny Pan :)

  Usprawiedliwiać rozbiory to tak jakby usprawiedliwiać gwałciciela, że on tego nie chciał, to ona tego sama chciała bo szła wieczorem w krótkiej spódniczce.

  Rosja rzekła: "nie chcę ale muszem" zrobić zabory. Biedna Rosja.

  Biedny Hitler też tak uzasadniał: "nie chcem ale muszem" najechać ZSRR czyli ZSRR jest samo sobie winne i (parafrazując) Wojna Ojczyźniana
  "to próba ratowania ojczyzny, wobec decyzji idiotów z KC ZSRR".

  Zresztą, nie wyszło to Rosji na zdrowie. Łyknęła tereny wschodnie z dużą populacją Żydów, co potem odbiło jej się Rewolucją 1917 r.

  A wystarczyło nie brać, co nie swoje.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031