Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
23 posty 151 komentarzy

Świat według Kowalskiego

kowalskijan584 - zastanawiam się, dlaczego Polacy są tacy ciapowaci i co zwykły kowalski może z tym zrobić? Każda droga ku poprawie składa się z tysięcy małych kroków więc tutaj będę je gromadził

Moje komentarze

 • @JAGIELLONSKI24
  "J23 na angielskiej prowincji alias ruski agent ps. "Moherowe Walonki Putina" "

  a może skoro z ciebie taki patryiota to może wrócisz do Polski i w niej pomieszkasz? Bo tak, z bezpiecznej angielskiej oddali, zalecasz Polakom podporządkowanie się Watykańskiej mafii. Płacą ci, czy zwyczajnie głupi jesteś?

  Dla ciebie wszystko co antykatolickie jest "be". Widzę tu żydowską mentalność, dla nich każda krytyka (judaizmu, syjonizmu) jest "be". Nawet gdy krytyka ma uzasadnienie.
  Jagielloński24.pl: Rozmowa o fenomenie „turbosłowianizmu”.
 • @MacGregor 17:08:56
  "Jeśli Koneczny ma rację, to 870 nie jest początkiem Polan ani tym bardziej Słowian, ale jedynie DYNASTII PIASTOWSKIEJ !!!"

  Taka data nie istnieje w oficjalnej nauce czy w nauczaniu kościoła katolickiego o początkach Polski.
  966 - powstaje Polska. Koniec. Kropka.

  Dopiero teraz, pod wpływem turbolechitów (i innych lekko-oszołomów), łaskawie przebąkują, że Polska ma dłuższą historię, ale taką kontrolowaną, może ze 100, 200 lat wstecz i to także pod wpływem
  chrześcijaństwa -może nie łacińskiego ale wschodniego ale jednak chrześcijaństwa.

  "To nikt inny tylko "agent watykański" Wincenty Kadłubek ( święty KK) pisał o Polakach dających baty Aleksandrowi Wielkiemu"

  Tudno, żeby ktoś inny niż ksiądz pisał kroniki kiedy kościół katolicki zdominował edukację i zazdrośnie strzegł tego monopolu przez setki lat bo to dawało (i niestety nadal daje) mu władzę.

  A że przez sieć cenzury przeciśnie czasem mała rybka prawdy to wiadomo od zawsze - bo żaden system nie jest 100% szczelny.

  "Pieśń o Rolandzie opisuje ywdarzenia z roku 778 i tam w przeglądzie wojsk saraceńskich wymienieni sa najprawdopodobniej Polanie (bodaj poullains jeśłi pamięć nie zawodzi)"

  Oficjalna nauka (i wspierający ją ideologicznie kościół katolicki) wczoraj twierdziła, że Polska powstała w X w. (966 r.), dzisiaj (pod wpływem turbosłowian), że może w IX w. a jutro być może ugnie się i przyzna, że Polska istnieje od V w. Tylko oficjalna nauka nigdy nie przyzna, że jakieś struktury istniały na terenie Polski od setek lat bo wtedy przyjście chrześcijaństwa oznaczałoby po prostu kolejny etap w rozwoju państwa i burzyło mit państwowotwóczy oparty na klerze katolickim a jednocześnie kompromitowałoby "naukowców", że nie potrafili dostrzec tego przez tyle lat.

  "Chrzescijaństwo jako regres? Wprowadzenie prawa rzymskiego i własności prywatnej ( synod w Łęczycy), szkoły katedralne, literatura pisana, kronika Kadłubka, renesans - nie nazywałbym tego regresem ;)"

  Do chrześcijaństwa nie znano kary śmierci, żebraków, złodziejstwa, ludzie byli gościnni, nawet myli się częściej i wiedli radośniejsze życie bo nie zastanawiali się nad pokutą i nieswoimi grzechami i nie musieli oddawać 10% swoich dochodów katolickim żercom czyli klerowi.

  "biskupin to znowuż 738 pne (!!!) - kultura łużycka, najprawdopodobniej Słowianie i ich związek z Polakami jest jak związek Mykeńczyków (1600 - 1100 p.n.e.) z dzisiejszymi Grekami ;)"

  Stawiam dobre, polskie rzemieślnicze piwo jeśli znajdziesz jakiegoś profesora z uniwersytetu polskiego który podpisze się pod taką hipotezą. Prędzej przyzna, że to jacyś tubylcy, Celtowie, czy inne ludy niż, że to mogli być Słowianie. A jeśli już byli to Słowianie to na ile byli oni protoplastami Polaków ? któż wie...
  Szukając przodka nie zgubmy tyłka.
 • @piekny tekst ale tendencyjny
  Ty naprawdę jesteś agentem watykańskim :)

  Pytanie tylko, czy ci za to płacą twardą walutą, czy robisz to za "Bóg zapłać".

  Mam nadzieję, że to pierwsze bo twardą walutę zawsze potem można wesprzeć uczciwych Polaków coś czyniących a ta druga waluta "Bóg zapłać" to tylko taki pieniądz fiduacyjny (czy jak tam sie pisze).

  "Nikt rozsądny nie twierdzi, jakoby dopiero rok 966 miał być początkiem państwowości polskiej."

  Rzeczywiście, nikt rosądny tak nie twierdzi, ale agentura „niemiecko-watykańska” i szkoła od czasu PRL-u przesiąknięta jest bezmyślakami (nauczycielami, potem dołączyli do nich katecheci) i oni twierdzą, że 966 to początek gdy Polanie zeszli z drzew (alternatywna hipoteza: wyszli z bagien).
  Powoływanie się na Konecznego z 1902 r., którego nikt nie czyta, jest naprawdę chwytem poniżej gaci (czyli zupełnie niezwiązana z tematem).

  "Za podanie daty 870 jako ewentualnego początku rzadów dynastii piastowskiej"

  Kościół i naukowcy oficjalnej nauki widza, że przez turbosłowian czy turbolechitów ich kłamstwo i nieuctwo wychodzią na jaw więc próbują uratować co się da np. cofając początki państwa polskiego o 100 lat wstecz. Może nawet kiedyś łaskawie uznają, że Polska miała
  władców od V w.? W ten sposób będą odwracać uwagę od głównego pola bitwy którym jest pytanie "czy Słowianie wyszli z bagien Prypeci w IV w. czy jednak mieszkali tutaj od tysiecy lat"?

  Chrzest przyjęliśmy bo inaczej by nas chrześcijany czyli Niemce z sojusznikami- wymordowali.

  Przyjęcie chrześcijaństwa to regres społeczeństwa a nie "postęp".Ale
  nowoprawdę/srawdę piszą zwycięzcy a nimi są księża więc jest jak jest.

  "Warto zauważyć, że w tzw. państwie Miecława (1037-1047), czyli Mazowszu zawłaszczonym przez byłego cześnika Mieszka II, nie dochodziło do żadnych wystąpień przeciwko strukturom kościelnym, mimo, że właśnie na Mazowszu wpływy pogańskie były zdecydowanie silniejsze niż w Wielkopolsce czy też Małopolsce."

  A może warto zauważyć, że poganie w przeciwieństwie do chrześcijan byli bardziej tolerancyjni, i gdy odzyskali przewagę na jakimś terenie nie czuli przymusu znęcania się nad pokonanymi. Gdy chrześcijanie uzyskali przewagę stosowali metodę represji (społecznej, religijnej, kulturowej, militarnej, gospodarczej).
  Szukając przodka nie zgubmy tyłka.
 • @I znowu Polska zmusiła Rosję
  Co raz to Polska zmusza biedactwo Rosję do rozbiorów. Raz zmusiła do trzech rozbiorów, w 1939 r. do kolejnego. Oj uciemiężona ta wspaniała Rosja od Polaków. Taka szlachetna ta Rosja a tu Polska tak ją do wszystkiego zmusza :D

  ZSRR napadło 17-ego września bo 16-ego września podpisali rozejm z Japończykami i odpadła wizja walki na dwa fronty.

  Gdy w 1945 r. ZSRR weszło jako "obrońcy" Polski to udało się ich wygnać (nie wszystkich) dopiero 50 lat później. Gdyby weszli w 1939 r. byłoby podobnie.

  Wojna pewnie i tak by wybuchła. Nawet gdyby Hitler nie zaatakował w 1939 r. to odczekałby kilka lat na wzmocnienie. I być może II wojna wybuchłaby w 1945 r. lub później.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • @Nibiru 16:16:23
  Moja nieścisłość. Zapomniałem dodać, że chodzi mi o główną stronę wikipedii, dział "Rocznice" czyli co się wydarzyło danego dnia. Kto wie co było 17 września to oczywiście znajdzie informacje na ten temat w wikipedii, ale kto nie wie, nawet się o tym nie dowie z polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji wikipedii :) .
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @ciekawe zjawisko na wikipedii.
  O agresji ZSRR z 17 września 1939 roku nie wspomina się na wikipedii w wersji polskiej, niemieckiej i angielskiej.

  Za to wspomina się na wersji rosyjskiej (wikipedia -stan na 17.9.2017 godz. 16:00) Wot zagadka :)
  17 września 1939 - agresja Rosjan na Polskę
 • @Rebeliantka 17:12:26
  "Nienajgorzej? Tzn. co?"

  Tzn. nic nie zrobił z tego co czytam. Zachował się biernie. Dzięki temu kolejna grupa ludzi w Polsce widzi w jakim bagnie żyjemy i może w końcu zaczną myśleć samodzielnie a nie za pomocą propagandy (PO czy Pis, wszystko jedno).
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @Husky 15:55:10
  A ja mówie o prawie do odwołania prezydenta przez wyborców, tak jak odwołać można inne wybierane bezpośrednio osoby np. prezydentów miast.
  Nie mówię o wniosku o Trybunał Stanu (o ile dobrze zrozumiałem twojego posta) czy złożenie podania o referendum do sejmu na który sejm łaskawie się zgodzi albo i nie (z praktyki wiadomo, że raczej nie).

  Zresztą w mojej opinii akurat w sprawie frankowiczów prezydent zrobił nienajgorzej.
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @
  " Andrzej Duda przed drugą turą wyborów prezydenckich obiecał frankowiczom, że jeśli zostanie prezydentem, to w ciągu trzech miesięcy złoży w Sejmie projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów złotowych denominowanych do walut.

  Minęły ponad 2 lata i obietnica nie została zrealizowana"

  I dlatego jestem za tym aby obywatele mogli odwołać Prezydenta RP w referendum ogólnopolskim. Demokracja musi być skuteczna.

  A co do frankowiczów... chyba najlepiej oddaje to przysłowie:
  "Złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma".
  Czyli frankowcy cieszyli się, że mają tańsze kredyty niż ci co brali w złotówach a tymczasem banki zrobiły ich w konia.

  O tym, że kurs franka musi wystrzelić było wiadomo od lat (np. omawiano to zjawisko bodajże na blogu "w domach z betonu", nie pamiętam teraz adresu).

  A z drugiej strony, o tym jak napędzano frankowiczów do banków można poczytać na "Byłam bankowym trollem" (https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/ )

  Jak dla mnie frankowcy powinni zadbać o to aby pod sąd trafił Nadzór Bankowy czy tam KNF, który dopuścił do indeksowania kredytów w walutach obcych. A dwa: powinni zmusić banki do pokazania, że rzeczywiście w momencie udzielania kredytu miały te franki. Jeśli nie miały to kredyt przewalutować po kursie z dnia jego zaciągnięcia.
  Czy prezydent RP międzynarodowym banksterom się kłania?
 • @zygmuntbialas 20:32:29
  Nigdy nie negowałem, że większość Niemców walczyła na froncie wschodnim (chociaż ja słyszałem o 3/4 a nie o 7/8 ale to szczegół).

  Moje zdanie jest takie, że to źle, że IPN nakazuje przemianować ulice I czy II Armii LWP. Jakby nie patrzeć, byli to Polacy (przynajmniej w niższych szarżach).

  Natomiast dobrze, że nakazuje przemianować ulicę Obrońców Stalingradu.
  Po co Obrońców Stalingradu czy Smitha Pattona, Charelsa de Gaulla?
  Mamy za mało swoich ludzi mądrych, że musimy czcić obcych?
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @zygmuntbialas 20:22:58
  "--- No tak, a gdyby to wzięli Prusacy?"

  Prusacy byli za słabi na Polskę w pojedynkę. Ich armia była wtedy już tylko cieniem armii Frycka Wielkiego. Nawet w Powstaniu Kościuszkowskim 1795 r. Jan Henryk Dąbrowski dał im mocno popalić.

  Ale gdyby mimo to wzięli całą Polskę (wraz ze wschodnimi rubieżami)... to pewnie u nich by wybuchła Rewolucja 1917 r. :)

  P.S. Oczywiście przez Polskę rozumiem Rzeczpospolitą (związek Polski i Litwy) ale Polska krócej się pisze.

  "No i druga sprawa. Polacy też sięgali po nie swoje."
  Więc nie wiem czemu gdy Polacy sięgali po nieswoje pisze się o złych Polakach, a gdy Rosjanie, Prusacy sięgali po nieswoje pisze się o ... złych Polakach których spotkała zasłużona kara :D. Taki podwójny standard czyli Moralność Kalego:
  Jak Rosja czy Prusak atakować, to dobrze, jak Rosję czy Prusaka atakować to źle.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @Tiamat 20:05:39
  "Widac, ze pan przetancowal lekcje historii na wagarach."

  Dzięki temu zachowałem zdolność trzeźwej oceny historii.

  Natomiast Ci co pilnie uczęszczali na lekcje historii twierdzą dzisiaj, że to Polska zmusiła Rosję do rozbiorów :D

  "Obowiazkiem Polaka jest znac historie wlasnego kraju."

  Ale nie dotyczy to Tiamat bo to babilońska ,a nie polska, bogini :) Ona historii może nie znać.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @zygmuntbialas 22:56:59
  ” to tekst napisany przez człowieka, który nie zorientował się, że cały przemysł kulturalny, w tym edukacyjny, karmi nas kłamstwami."

  Widzę, że PRL poza przemysłem stoczniowy, górniczym i hutniczym miał także przemysł edukacyjny :)

  (Moja edukacja częściowo przebiegała właśnie w końcówce PRL-u).
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @Fischer 22:08:42
  "Szanowny Panie rozbiory to nie inicjatywa Rosjan, tylko zdrada Polaków. "

  Jaki tam ze mnie szanowny Pan :)

  Usprawiedliwiać rozbiory to tak jakby usprawiedliwiać gwałciciela, że on tego nie chciał, to ona tego sama chciała bo szła wieczorem w krótkiej spódniczce.

  Rosja rzekła: "nie chcę ale muszem" zrobić zabory. Biedna Rosja.

  Biedny Hitler też tak uzasadniał: "nie chcem ale muszem" najechać ZSRR czyli ZSRR jest samo sobie winne i (parafrazując) Wojna Ojczyźniana
  "to próba ratowania ojczyzny, wobec decyzji idiotów z KC ZSRR".

  Zresztą, nie wyszło to Rosji na zdrowie. Łyknęła tereny wschodnie z dużą populacją Żydów, co potem odbiło jej się Rewolucją 1917 r.

  A wystarczyło nie brać, co nie swoje.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @Łoj, ale mi się dostało! :)
  Dwie skromne uwagi:

  1) Szkoda, że w tym tekście skrzętnie ominięto uzasadnienia głównej tezy ale bystry czytelnik sobie doczyta:

  "Nie pamiętają rosyjscy włodarze o zrobieniu z Rzeczypospolitej protektoratu Rosji (od początku XVIII w.), rozbiorów (1772,1793,1795 r.), wojen w których Polacy próbowali uciec od "wspaniałej" Rosji (pod Napoleonem 1798-1812, 1830, 1863, 1919/20, 1939 r. ), rusyfikacji czy prób wyrwania się z od sowieckiej "przyjaźni" (Poznań 1956, Wybrzeże 1970, Łódź 1971, Ursus i Radom 1976, Solidarność 1980, Strajki 1989). Nie pamiętają także, że za "wyzwolenie od faszystów", ZSRR kazało sobie słono płacić przez następne 40 lat robiąc z Polski swoją kolonię (zupełnie jak teraz Unia Europejska)."

  Inaczej pytając: ile razy propaganda rosyjska, gdy mówi o Polsce, wspomina zabory, zsyłki na Sybir i takie tam "drobiazgi"?

  2) żeby ocenić czy słowa Metro są rozsądne czy nie przydałoby się podać linki do tego co publikuje (o ile oczywiście publikuje w sieci). Robienie z kogoś autorytetu tylko dlatego, że akurat zgadza się z nami w jednej sprawie to łatwa sztuczka.
  O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii - 05.09.2017.
 • @zygmuntbialas 23:38:49
  Każdy wie, że było trzech zaborców a wpis jest o Rosji więc ją tylko wspomniałem.

  "--- Trzeba nam pamiętać, że głównym architektem zaborów był król pruski"

  Trzeba też pamiętać, że na 60 lat przed I zaborem, bo już od sejmu niemego w 1717 r. Rosja mieszała się w wewnętrzne sprawy Polski. Potem zrobiła z niej protektorat i dopiero jak nie była w stanie utrzymać jej w całości dla siebie, to zgodziła się na propozycję króla Prus co do rozbioru.
  "Teoria 1612, 1945" czyli jak nas widzi Rosja
 • @Tiamat 18:53:15
  Ten tekst uświadomił mi własne przeoczenie, że stylem myślenia "1612,1945" posługują się także ... rusofile w Polsce (takie odniosłem wrażenie po tym komentarzu)!

  Parę sprostowań.
  To, że Polacy nieźle zaleźli Rosjanom za skórę w okresie Smuty to jedno.
  To, że Rosjanie nieźle zaleźli Polakom za skórę o wiele wiele więcej razy to drugie.

  Z tego co pamiętam, Sienkiewicz pisał pod rosyjskim zaborem ale w "Potopie" raczej skrzętnie omijał wzmianki o agresji Rosji na Polskę (w 1654 r.). Taka autocenzura.

  "Wiedzielibysmy wtedy komu zawdzieczamy Krolestwo Kongresowe"
  to zdanie to jakieś kuriozum. Najpierw Rosjanie zniszczyli nam państwo a potem mamy być im wdzięczni że dali nam jakieś resztki na pocieszenie?

  "A w 1920 roku polskie wladze rozstrzelali 20 tysiecy rosyjskich jencow wojennych. Bardzo wielu tez zamorzyli glodem."
  Smiertelność wśród jeńców sowieckich wynikała z ogólnego głodu i chorób. W sieci jest trochę materiałów o tym, można poszukać.
  "Teoria 1612, 1945" czyli jak nas widzi Rosja
 • @życzę miłego weekendu
  Uważam, że to krzywdzące, że uogólnia się Warszawę na całą populację Polaków.

  To, że w "Wawie" nie ma obywateli tylko ćwierćinteligenci wiadomo od chociażby referendum kilka lat temu (13.10.2014) gdy warszawiacy nie potrafili odwołać Hanki G.Waltz bo zabrakło minimalnej liczby głosujących (mimimum było chyba coś ze 350 tys. a głosowało mniej).

  Myślę, że na prowincji zostało więcej zdrowego rozsądku i trzeźwego patrzenia na świat. W prowincji siła i nadzieja.
  Wierzyć się nie chce, gdy się to widzi
 • @zygmuntbialas 10:42:54
  "--- Może nie obchodzić. Mnie akurat martwi taka opinia"

  Dościślę nieco: nie obchodzi mnie, że Niemcy uważają nas za rusofobów.

  Natomiast jeśli polityk Żyrinowski napuszcza Niemców na nas to trochę inna sytuacja. Ale przewrotnie, wychodzi na to, że właśnie myśli stylem "1612,1945"= Polacy są nam Rosjanom niewdzięczni za wyzwolenie (raczej "wyzwolenie") w 1945 i wszystko co potem było, wiec napuścimy na nich Niemców. Nie zauważa tylko, że jest to strzał w stopę bo podobnego wyrażenia można użyć także w odniesieniu do Obwodu Kaliningradzkiego.

  Ogólnie głupie myślenie pana Ż., bo jeśli Niemcy się wzmocnią kosztem Europy (na początek Polski a potem innych krajów) to wcześniej czy później zapukają do bram Rosji. Tak jak zrobili w 1914 r. czy tak jak zrobili 1941 r.

  Co do opinii o wojsku polskim to się zgodzę. Co nie znaczy, że za jakiś czas armia nie stanie się silna.
  "Teoria 1612, 1945" czyli jak nas widzi Rosja
 • @ Repsol 31.08.2017 23:09:13 I @zygmuntbialas 02:05:33
  @Repsol
  Nie wiem co to jest S24, chodzi o jakiś portal?

  @zygmuntbialas
  Przepraszam, ale co mnie obchodzi co Niemcy o nas myślą? Znowu ten kompleks wobec Zachodu "słuchajmy uważnie, co byle idiota z Zachodu o nas myśli". Czy ich obchodzi co Polacy o nich myślą?
  Rusofobia a uzasadniona ostrożność wobec Rosji to dwie różne sprawy. Oczywiście w badaniach statystycznych czy w propagandzie PiS-u to jedno i to samo ale to dwie różne sprawy.
  Gwarantem granic Polski powinna być polska armia a nie sowiecka, czy amerykańska, czy jakaś inna.
  "Teoria 1612, 1945" czyli jak nas widzi Rosja

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031